HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > FÉRFI > Érdekességek > Mától nem fizetek telefonszámlát

t: 1967

Mától nem fizetek telefonszámlát

3.oldal
NeoPhoneX és VoipBuster


Más irányból közelített az EuroWeb Rt. idén februárban indult VoIP-szolgáltatása, a NeoPhoneX, amely a már négyéves NeoPhone hívókártyák előnyeit ötvözi az internetes hangátvitellel. A leglényegesebb előny a versenytársakkal szemben, hogy a szolgáltatáshoz már a regisztrációnál ingyenesen megkapjuk hatjegyű NeoPhoneX-telefonszámunkat, amelyen bármilyen hagyományos vezetékes vagy mobilszámról elérhetők vagyunk – és mondani sem kell, természetesen hálózaton belül bármelyik számítógépről is. A hívásokat akkor is tudjuk fogadni, ha az egyenlegünkön nincs egység, így beszélgetést kezdeményezni már nem tudnánk. Ha nem vagyunk a rendszerben, a hívásaink akkor sem vesznek el – a telefonszámunkhoz ingyenes hangpostafiók tartozik, amely e-mailben elküldi nekünk a hívás adatait és egy csatolt wav-fájlban a rögzített üzenetet is.

A NeoPhoneX nem saját klienst használ. Mivel a szolgáltatás szintén a SIP-szabványra épül, ezért bármilyen platformon, bármilyen operációs rendszer alatt használható, amihez találunk SIP-kompatibilis softphone klienst. Aki nem szeretne elveszni a kliensek erdejében, az jó szívvel fogadja el a szolgáltató ajánlatát, az Xten Networks által fejlesztett X-Lite ingyenes szoftvert, amely letölthető a honlapról. Ehhez konfigurációs útmutatót is találunk az oldalon, amire szükség is van, mivel a korábban bemutatott két programtól eltérően, ahol mindössze egy felhasználónév/jelszó párosra van szükségünk a csevegéshez, a NeoPhoneX esetében egy halvány árnyalatnyival részletesebb beállítási procedúrát kell elvégezni az első üzembe helyezéskor.


Az X-Lite akár három vonalat is kezel egyszerre


A saját telefonszám mellett még jó pontot érdemel a NeoPhoneX a rugalmasabb egyenlegfeltöltésért. Az ország több mint ötezer elárusítóhelyén kapható hagyományos NeoPhone kártyák segítségével azok is feltölthetik számlájukat, akik nem rendelkeznek online fizetésre alkalmas dombornyomott bankkártyával, amely a többi hasonló program használatához elengedhetetlen. Apró, de bosszantó baki viszont, hogy egy ilyen kártyacserénél az új NeoPhone kártya összege nem hozzáadódik a meglevő egyenleghez, hanem valóban lecserélődik.

VoipBuster – a mesebeli tündér

Bár a mesék tündérei azért általában szebbek, mint a napjait jelenleg még béta-verzióként tengető és igencsak csúnyácska VoipBuster, de kedvesebbek aligha lehetnének hozzánk. A VoipBusterrel ugyanis nemcsak a már megszokott hálózaton belüli hívások ingyenesek, hanem 22 európai ország – amelyek között szerencsére Magyarország is megtalálható –, valamint Kanada, Kína, Tajvan és az Egyesült Államok bármely vonalas telefonjának felhívása sem kerül egyetlen huncut fillérbe sem. Komolyan.

A letöltést követően, regisztráció nélkül a program mindössze egy percig engedi élvezni az ingyenes telefonálást, azután bontja a vonalat – természetesen újratárcsázással akárhányszor egy percig beszélhetünk. Érdemes egy-két próbahívással meggyőződni a program működőképességéről, majd ezután rögtön feltölteni egy kisebb összeget a számlánkra. Ezzel ugyanis regisztrált felhasználók leszünk, és megszűnik az egyperces korlátozás, azaz a továbbiakban már időbeli korlátozás nélkül beszélhetünk. Ha pedig ingyenes célországokat hívunk – vagy csak hazai vezetékes számokat –, akkor az egyenlegünk sohasem fog csökkenni, így gyakorlatilag a minimálisan feltölthető összeggel, egy euróval is korlátlanul élvezhetjük a VoipBuster szolgáltatásait.


És ez még a legszebb képernyő a programban...


Természetesen, ha más országokat vagy hazai mobiltelefonszámokat is a VoipBusterrel szeretnénk hívni, az is lehetséges, ha több pénzt teszünk a számlánkra – a hívásaink költségeiről bármikor korrekt elszámolást kaphatunk a szolgáltatás weboldalán. De mivel ebben a mezőnyben már nem a VoipBuster a legjobb versenyző, érdemes erre inkább a Skype vagy a Gizmo callout-szolgáltatását használni, ha szeretnénk a telefonköltségeinket az elérhető legalacsonyabb szinten tartani.

A VoipBuster kliensével jelenleg nem az apróbb esztétikai kihívásokkal küzdő megjelenés az egyetlen probléma. A béta-korszak még erősen érződik a szoftver működésén, de azt is el kell ismerni, hogy a szolgáltatás minősége rohamléptekben fejlődik. Három héttel ezelőtt még mindennapos jelenség volt, hogy a kliens csak egy újraindítást követően tudott két hívást egymás után lebonyolítani, és a másodiknál így is jó eséllyel csak hallózott a hívott fél, mára a rendszeresen megjelenő frissítéseknek köszönhetően mind a rendelkezésre állás, mind a hangminőség jelentősen javult. Ezért, ha kipróbáljuk a programot, mindig ügyeljünk rá, hogy a legfrissebb verzió fusson a gépünkön – a frissítések letöltésére egyébként a legújabb kliens (2.06 build 166 beta) már magától figyel.

Megfelelő programot a megfelelő helyre

Az eddigiekből látható, hogy mind a négy ismertetett programnak – amely csak kis szelete az egyre bővülő VoIP-világnak – vannak megkötései, de olyan szolgáltatásai is, amelyekkel több a másik háromnál. Minket viszont semmi sem kötelez arra, hogy kiválasszunk közülük egyet, hiszen akár az összeset ingyen használhatjuk egyszerre – mindegyiket a megfelelő célra.

Ha fontos, hogy rendelkezzünk olyan telefonszámmal, amelyet hagyományos telefonokról is el lehet érni, hogy valóban egy teljes értékű telefon érzetét kapjuk, akkor válasszuk a NeoPhoneX-et, hiszen itt ingyen kínálják azt, amit a Skype és a Gizmo fizetős szolgáltatásként nyújt. Az európai országok vezetékes számainak hívásában nincs versenytársa a VoipBusternek, hiszen mi lehet jobb a teljes – na jó, egy euróba kerülő – ingyenességnél? (Rettegve gondolunk arra az időszakra, amikor a program bétatesztelése majd befejeződik, hiszen a felnőttkorba lépve a szoftver ingyenes funkcióitól valószínűleg el kell búcsúznunk.) Ha pedig a legkedvezőbb mobiltelefon-tarifákra vágyunk, mindig hasonlítsuk össze a Skype, a Gizmo és a NeoPhoneX honlapján, hogy az adott irányba ki ajánlja a legjobb percdíjakat.

előző oldal


(IT.News)


2005.08.04

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok