MAGAZINOK > FÉRFI > Foci > Háromgólos vereség Belgiumtól

t: 1464

Háromgólos vereség Belgiumtól

A belgák Fellaini találatával szereztek vezetést, majd a második félidő első negyedórájában Vermaelen és Mirallas góljai végleg eldöntötték a találkozót. A magyarok így 51 éve nyeretlenek a belgákkal szemben.

Király Gábor több mint három év után lépett pályára ismét a magyar labdarúgó-válogatottban: a 33 éves, 70-szeres válogatott kapus 2006. október 11-én, a Máltán elszenvedett 2-1-es vereség alkalmával húzta magára legutóbb a címeres mezt. Juhász Roland csapatkapitány 50. alkalommal szerepelt a válogatottban.

Eredmény: Belgium-Magyarország 3-0 (1-0) ------------------------------ Gent, 7.000 néző, v.: Hervé Piccirillo (francia)
gólszerző: Fellaini (38.), Vermaelen (55.), Mirallas (61., 11-esből)
sárga lap: De Roover (72.), illetve Halmosi (58.), Juhász (60.), Torghelle (65.)
Belgium:
-------- Gillet - De Roover, van Buyten, Lombaerts, Vermaelen - Fellaini (Buffel, 88.), Geraerts (Kompany, a szünetben), Vertonghen - Hazard, De Sutter (Sonck, 76.), Mirallas (Lamah, 76.)
Magyarország:
------------- Király (Fülöp, a szünetben) - Bodnár (Horváth, a szünetben), Vanczák, Juhász, Halmosi - Sándor, Tóth (Tőzsér, 64.), Buzsáky (Bodor, a szünetben) - Dzsudzsák (Vadócz, 89.), Torghelle, Rudolf (Priskin, a szünetben)

I. félidő:
----------
38. perc: Mirallas passzolt Fellainihoz, aki a labda átvételével két magyar védőt is becsapott, majd 14 méterről a bal felső sarokba lőtt (1-0).
II. félidő:
-----------
56. perc: Hazard jobb oldali szabadrúgása után a hosszún érkező Vermaelen közelről Fülöp kapujába vágta a labdát (2-0).
60-61. perc: Juhász lerántása miatt büntetőt ítélt a bíró. A 11-esből Mirallas félmagasan a jobb sarokba lőtt (3-0).

Az első félidőben a belgák nagy fölényben futballoztak, a magyarok szinte egyáltalán nem jutottak el a hazaiak kapujáig, így Dick Advocaat csapata a szünetben megérdemelten egygólos vezetéssel vonult az öltözőbe.

A folytatásban agilisabban játszottak a magyarok, de helyzetet továbbra is csak a hazaiak alakítottak ki, s a második játékrész első negyedórájában szerzett újabb két góljuk végleg eldöntötte az összecsapást. A hátralévő időben Erwin Koeman tanítványai hiába próbálkoztak legalább a szépítő találatot megszerezni, ez sem jött össze.

Erwin Koeman, a magyar válogatott szövetségi kapitánya azt mondta a meccs után: "Az első félidőben rengeteg volt a megmagyarázhatatlan hiba, a másodikban már volt öt-hat helyzetünk, de hiányzott a megfelelő koncentrálás ahhoz, hogy ezeket ki is tudjuk használni. Lehet, hogy mindenki a maximumot akarta kihozni magából, de ezúttal csak ennyit sikerült produkálnunk."