MAGAZINOK > FÉRFI > Foci > Nagyon kevés volt a két Loki-gól (videóval)

t: 1541

Nagyon kevés volt a két Loki-gól (videóval)

A liverpooli 0-1 után immár harmadszor szórták meg a Lokit, így nem szakadt meg az a sorozat, amelyben a Debrecen mindig nagyon-nagyon sok gólt kap. Előbb a Lyon, majd kétszer a Fiorentina rúgott négy, illetve több gólt, igaz, a magyar csapat is többször eredményes volt.

Két hete a Debrecen már az első pervben betalált a Fiorentina hálójába, de a góldús meccsen végül 4-3-ra alulmaradt. A mostani gólözönt a 14. Percben Mutu indította. A román csatárt egy jobb oldali beadás találta meg üresen, és Pantics mellett közelről a kapuba fejelte.

Az első félidő ezután is olasz mezőnyfölénnyel telt el, amelybe kétszer fért bele DVSC-helyzet, mígnem az első komoly helyzetből betalált a Loki. A 38. Percben Leandro adta be csodásan, Rudolf megelőzte az olasz védőket és jobbal a kapu bal oldalába lőtt. A szép akcióval Rudolf duplázott a Fiorentina ellen, és betartotta ígéretét.

A gól után az olasz gárda még többször veszélyeztetett, de a félidőt jelentő sípszóig nem sikerült betalálniuk a hálóba. Nem úgy, mint a második játékrész elején, amikor tíz perc alatt háromszor kellett a hálóban kotorásznia Panticsnak. A hálóőr kapuját előbb az 52. percben Dainelli, az 59.-ikben a szünetben beállt Montolivo, majd két perccel rá Marchionni vette be.

Úgy nézett ki, a Debrecen teljesen szétesett a bekapott gólok hatására, de a 70. percben Szakály beadésa után az olaszok kapusa nem tudta kivédeni Coulibaly fejesét, így még látszott némi esély a tisztes helytállásra. A megmaradt reményeket négy percen belül lehűtötte Gilardino, aki Vargas jobb oldali szabadrúgásét bólintotta a kapuba.

Az újból kialakult háromgólos különbség után majdnem teljesen leült a játék, mindkét csapat beletörődni látszott az 5-2-es eredménybe, az utolsó bő negyedórában már csak kósza lehetőségek adódtak, de gól nem született.

A nagy különbségű győzelemmel a Fiorentina egy pontra feljött a Liverpoollal otthon döntetlent játszó Lyon mögé, és javított a gólkülönbségén is, a Loki pedig büszke lehet a két szép találatára. A magyar csapat maradt az utolsó nulla ponttal, de a helyzetet némileg javítja, hogy már öt gólnál tartanak az eddig háromszor eredményes angol csapattal szemben.