MAGAZINOK > FÉRFI > Sport > Kilenc gólnál állt meg Kanada, a mieink nem tudtak betalálni

t: 1933

Kilenc gólnál állt meg Kanada, a mieink nem tudtak betalálni

A magyar jégkorong-válogatott 9–0-s vereséget szenvedett Kanadától a Svájcban zajló jégkorong-világbajnokság A-csoportjának második fordulójában.

Az első bulinál a mieink hozták el a korongot, ám ezután szinte egyből a kapuhoz szegezték a mieinket a kanadaiak, akik hamar emberelőnybe kerültek. Ezt kivédekeztük, azonban a 6. percben Martin St. Louis góljával már megszerezte a vezetést a tavalyi vb ezüstérmese. 0–1.

Horváth András után Vas Márton is a kiállítás sorsára jutott, de ezt a két percet is megúsztuk kapott gól nélkül. A 11. minutumban már azonos létszámban voltak a pályán a csapatok, amikor Shea Weber hatalmas góllal növelte Kanada előnyét. 0–2.

Nem sokkal később egy perc alatt kétszer is mattolták Szuper Leventét – előbb a derék Roy talált be, majd James Neal – , de szerencsére itt megálltak a gólgyártásban a juharlevelesek, így „csak” 4–0-ra vezetnek az első húsz perc után. 0–4.

A mieink közül Fekete Dániel járt a legközelebb a gólszerzéshez, de a 15. percben hiába próbálkozott kétszer is egymás után, Chris Mason mindkétszer hárított.

A magyar szurkolók egyébként a négygólos hátrány ellenére folyamatos buzdításban részesítik a magyar válogatottat, amit remek érzés hallani.

Azt már közel sem volt jó nézni, ahogy a második harmad elején Scottie Upshall oldalról leterítette Benk Andrást, aki ápolásra szorult az eset után. Upshallt végleg leküldték a jégről a játékvezetők. Sajnos Ladányi Balázst és Horváth Andrást is kiküldték ezután, így az ötperces emberfórunkból – amit Upshall kiállításának köszönhettünk volna –, nem lett semmi.

Négy a négy ellen voltak a jégen a felek, amikor St. Louis megszerezte önmaga második, csapata ötödik találatát. 0–5. Weber sem akart lemaradni társától, így ő is megduplázta (bomba)góljai számát. 0–6.

Ennek sem örültünk, annak meg pláne nem, hogy az öltözőből származó információk szerint Benknek eltört a kulcscsontja, így számára befejeződött a vb.

A hatodik gól után kapust cserélt a magyar csapat, és ez jó húzásnak bizonyult. A kissé (vagy inkább nagyon?) elfáradó Szuper helyett – akire egyébként a fél tucat bekapott találat ellenére nem lehetett panasz – beálló Hetényi Zoltán ugyanis remekül mutatkozott be a vb-n, a harmadból hátralévő időben nem tudták őt mattolni.

Az utolsó játékrészben viszont szinte egyből felavatták, Mike Fisher irgalmatlan nagy gólt lőtt neki. 0–7. A 44. percben ismét tehetetlen volt az Alba Volán 21 éves kapusa, St. Louis harmadszor volt eredményes a mérkőzésen. 0–8.

A magyar szurkolók továbbra is fantasztikusak voltak, zengett tőlük a kloteni csarnok, az sem szegte kedvüket, hogy Jason Spezza lövése után becsúszott a korong Hetényi lábai között. 0–9.

Az 57. percben a meccs legnagyobb magyar helyzetét láthattuk, Peterdi tette vissza a pakkot Vas Mártonnak, aki óriási erővel lőtt, Mason viszont nagyot védett.

A végén még Palkovics takarásból leadott lövését hatástalanította a kanadai kapus, így nem sikerült bevennünk a kapuját. A vége tehát 9–0 lett Kanadának, a mieinknek a rendes játékidőben kell megverniük Fehéroroszországot kedden, hogy a csoport első három helyének valamelyikén végezzenek.

A csoport másik meccsén a fehéroroszok szétlövéssel győztek 2–1-re a szlovákok ellen.

nemzetisport.hu

2009.04.27

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A CIKK KÉPGALÉRIÁJA
Szuper Levente, Szélig Viktor és Colby Armstrong nézi közelről a kilenc kanadai gól egyikét