MAGAZINOK > FÉRFI > Sport > Czink Melinda nagyszerűen kezdett Charlestonban, két szettben nyert

t: 2008

Czink Melinda nagyszerűen kezdett Charlestonban, két szettben nyert

Remekül kezdődött a Charlestonban zajló, 1 millió dollár összdíjazású női torna Czink Melinda számára. A világranglistán 82. helyen álló magyar lány az 1. fordulóban két szettben búcsúztatta az amerikai Jill Craybast.

A 34 éves amerikai Craybas a világranglistán négy hellyel Czink Melinda mögött áll, így kettejük találkozója izgalmas mérkőzést ígért Charlestonban. Már csak azért is, mert eddigi két találkozójukat az amerikai nyerte meg, vagyis Czinknek volt törlesztenivalója.

Az 1. fordulóban zajló összecsapást ennek megfelelően Czink kezdte jobban, ugyanis egy korai brék után 3:0-ra elhúzott, majd 4:1-re is vezetett, végül 6:2-re megnyerte az első szettet.

Az első játékban Czink hat bréklabdájából hármat értékesített, míg ellenfele hat lehetőségből csak egyszer tudott brékelni.

A második szettben 2:2-es állásnál vette el ismét a magyar lány Craybas adogatását, és ez elég is volt a játszma és a mérkőzés megnyeréséhez, mert a folytatásban már egyikük sem brékelt.

Czink így 6:2, 6:4-re győzött és továbbjutott a legjobb 32 közé, ahol a világranglistán 121. helyen álló amerikai Vania King lesz az ellenfele. Eddigi egyetlen meccsüket tavaly Birminghamben, füvön két szettben Czink Melinda nyerte meg.