HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > FÉRFI > Életforma > A siker az agyban kezdődik

t: 1691

A siker az agyban kezdődik

Ahhoz, hogy az élcsoportba kerüljünk, először is meg kell ismernünk önmagunkat. Milyen módszerrel érhetjük ezt el? Hogyan lehet rendszeres szellemi méregtelenítéssel megteremteni, majd megőrizni belső harmóniánkat?

Mindennapjaink során információk özönéből kell választanunk, majd racionális döntésekre kényszerülünk. Ahogy nincs akadálya kitalálni a feladatainkat, ugyanígy a magaslatokba kerülésünknek sincs. Minden eredmény vagy kudarc elsősorban hozzáállásunk kérdése.
Ahhoz, hogy a csúcsra érjünk és ott is maradhassunk, mindig tudni kell sikeresnek lennünk. Két tevékenység között viszont meg kell tervezni és szervezni további feladatainkat. Nincs kiszállás!

A teendők elvégzésére való felkészülés, az eredményekre való várakozás, vagy az átmeneti kudarcok feldolgozása során hogyan viseljük el magunkat, szeretteinket és mindazokat, akikre számítunk?

Munkaadóink kiszámítják, mennyit kell termelnünk a magasabb fizetésért. Ösztönöznek, pontoznak, jutalmaznak és figyelmeztetnek bennünket, ha lankad a figyelmünk és csökken a teljesítményünk.

„Aki lemarad, az – valamiből – kimarad!” – mondják.
Hajtunk, tanulunk, vizsgázunk, képezzük, és versenyhelyzetekben mérettetjük meg magunkat. Nem lehetünk betegek, mert betegállományunk idején, az állásunk a feltörekvők szabad prédájává válhat. De hogy később aztán ki milyen árat fizet az előmenetelért, azt leginkább a család tudná elmesélni. Mire hazaérünk, többnyire kifacsart citromként rogyunk a tévé elé, amiből zúdul ránk az újabb és újabb információhalmaz.

Családi élet? Szeretetteljes együttlét? Foglalkozás a cseperedő gyerekekkel, öregedő szüleinkkel? (Majd kapnak ajándékot!) Kinek jutna minderre energiája? Gyakran elcsigázva elhessegetjük, aki ajtót nyit ránk, kérdéseivel megzavar… ne zaklassanak! Törődjenek a maguk dolgával!

S mit kezdünk újabb és újabb ismereteinkkel? Hát hajtunk, hogy a legjobb eredményeket érjük el, s figyeljük a dicsőségtáblát. Bár a pihenésre szánt hétvégén tartott fejtágító oktatás felét máris elfelejtettük – fáradtak voltunk, inkább csak a kötetlen program érdekelt –, de újra rákapcsolunk a még több pénzért, a díszes oklevélért, a nyilvános tapsért, a jutalékért, a következő céges tréningért, buliért. Annyi mindent kell még vennünk!

A munkahelyen figyelmünkért anyagi elismerés jár, míg szétszórtságunkért szemrehányás ott, ahol érzelmeinket karbantarthatnánk, lelkünket megpihentethetnénk, a derű óráit számolhatnánk: édes otthon! A cégért megteszünk mindent. Önmagunkra, szeretteinkre, barátainkra miből is futná?

De felmerül bennünk folyamatosan a kérdés:
Másoknak mitől szalad a szekér? Miért viszik többre? Miért mosolyognak? Miért oly frissek? Mit tudnak ők? Mitől fáradhatatlanok? Miért jó a közelükben lenni? Mitől annyira kiegyensúlyozottak? Ez lenne a harmónia?
Miképpen teremtsünk harmóniát zaklatott életünkben?!

Hogyan tudjuk energikusan és hitelesen képviselni a cég(ünk)et? Hogyan értékesíthetjük a tudásunkat, a személyiségünket, úgy, hogy minél több hasznot hozzon a konyhánkra, de közben ne zsigereljenek ki? Hogyan termeljünk energiát munkánkhoz és magánéletünkhöz? Hogyan vegyünk részt mások döntéseiben anélkül, hogy közben kiégnénk? Hogyan őrizhetjük meg méltóságunkat, dolgozhatjuk fel kudarcainkat, ha riválisaink legyőznek? Hogyan szerezhetünk előnyt azokkal szemben, akik legalább annyit tudnak, vagy még képzettebbek, mint mi?

Hogyan ismerhetjük meg önmagunkat, határainkat, korlátainkat? Hogyan élhetünk kiegyensúlyozott családi életet a legnehezebb időszakokban is? Hogyan tehetjük még gazdagabbá érzelmi és szexuális életünket?

E kérdésekre hazánkban már tíz éve választ találtunk, s megoldást kínálunk.
Az agytréning készülék, ez az elmés fény–hang „játék”, az űrkorszak találmánya.
Egy magyar mérnök az európai emberek számára is érthetővé tette az agytréninget, s megalkotta az erre épülő tudati technológiát.

Az agytréning több tízezer honfitársunk életformájának részévé vált.
Megértették: gondolataink rendszeres elcsendesítésével időről időre lehetőséget adunk megfáradt agyunk regenerálódására.

Amikor képessé válunk saját erőnkből módosítani tudatállapotunkat – kedvezően befolyásolni közérzetünket – elmúlnak szorongásaink, okosan gazdálkodunk energiánkkal, tisztábban gondolkodunk és érzünk, szerelmi életünk kiteljesedik, feladataink megoldására összpontosítunk, kommunikációnk egyértelművé válik, helyes döntéseket hozunk.
Évtizedes tapasztalataim birtokában vallom: az agytréning információi mindazokhoz szólnak, akiknek tennivalójuk van önmagukkal, és tenni akarnak másokért is.

Szalay Bálint hat évvel ezelőtt ismerte meg az agytréninget:
„– Akkoriban a feleségem unszolására fogtam bele. Bántotta a férfiúi önérzetemet, hogy ő jobban tudja, mi kell nekem. Ma már le sem tudna beszélni róla. Az elmúlt fél tucat év alatt az agytréninggel többet fejlődtem, mint előtte négy évtizedig! A környezetemben élő középkorúak szinte a végüket járják, mi az asszonnyal még mindig turbékolunk. Végre megvalósítottam az álmomat is; panziótulajdonosok lettünk. A hat év alatt három középfokú nyelvvizsgát is letettem. Végre kijártam a főiskolát. Hajtok, de marad szabadidőm is: sportolok, sokat kirándulunk a gyerekekkel. Tényleg olyan, mint a mesében. Nem veszekszünk, jóízű vitáinkat a lányaink tanulságképpen szokták kihallgatni, és újabban naplót vezetnek rólunk. Azért, hogy majd az unokáinknak „bemutathassanak” bennünket. Élvezem az életet. Hat évvel ezelőtt a mai teendőim tizedétől is besokalltam. Azelőtt a három gyerek tartott tőlem, ha ideges voltam. Nemrégen a fiam azt mondta: a példaképe lettem! A nyakába csimpaszkodva bőgtem, mintha ő lett volna az apám… Ezekért a pillanatokért érdemes élni! Ő is vendéglátós lesz. Együtt jelentkeztünk az agytréner készüléket ismertető tanfolyamra. Nem bánom, hogy „ismétlő” leszek. Jó az, ha a családban két férfi is ért a tiszta gondolkodáshoz!”

2005.04.22

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok