HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > NŐI > Szépségápolás > Így készüljünk a napozásra!

t: 2204

Így készüljünk a napozásra!

Bár manapság már nem divat a túlzott barnaság, mégis sokan úgy gondolják, hogy nyáron igenis a csokibarnaságé a főszerep. Ám nem árt az óvatosság, hiszen évről évre jóval ártalmasabb a napsugárzás, és káros hatása egyre inkább roncsolja bőrünket. Éppen ezért fontos felkészülnünk a napozásra.

Gombos Mónika kozmetikus hasznos tanácsaival elkerülhetjük a napozással járó kellemetlenségeket, sőt tippjeivel egészségesen és szépen barnulhatunk.

A legfontosabb, hogy fokozatosan szoktassuk bőrünket a napozáshoz. Már a megelőzésnél lényeges, hogy 11 és 16 óra között ne tartózkodjunk a tűző napon. A szép bőrtónus eléréséhez csupán 5-20 percet napfürdőzzünk 9 és 11 óra között, valamint délután 16 óra után.

Ha esetleg nem tudjuk elkerülni, hogy ebben az időszakban ne legyünk napon, öltözzünk fehér, lenge ruhába, és tegyünk a fejünkre sapkát vagy kalapot, szemünket pedig óvjuk UV-szűrős napszemüveggel.

Használjunk nyomelemekben, ásványi anyagokban, A-, C- és E-vitaminban gazdag kozmetikumokat, amelyek táplálják és hidratálják a bőrt, és UV-szűrőt is tartalmaznak.

Az A-, C- és E-vitamint ne csak külsőleg alkalmazzuk, hanem fogyasszunk is ezekben a vitaminokban gazdag zöldségeket és gyümölcsöket. Az A-vitamin előanyagait megtalálhatjuk a sárgarépában, a paradicsomban, a sárgadinnyében, a sárgabarackban, ezek a szebb bőrszínt hosszabb távon is megőrzik. C-vitamint a citrus és salátafélék, az áfonya, a spenót, E-vitamint pedig a növényi olajok és a zöld növények tartalmaznak. Ezeket már nyaralás előtt legalább két héttel kezdjük el adagolni szervezetünkbe, mivel a napsugárzás a bőrben lévő Avitamin 70 százalékát már 15 perc alatt tönkreteszi.

Szoláriumban is megalapozhatjuk színünket, de kerüljük el a frissen cserélt csövekkel felszerelt helyeket. Nem szabad elfelejtkeznünk itt sem a fényvédők használatáról, ez főként a világos bőrűeknek fontos tudnivaló. A mesterséges barnulás alatt is érhetik bőrünket a káros UV-A és -B sugarak.

Nemcsak szervezetünknek, hanem bőrünknek is jót teszünk, ha naponta legalább 1,5-2 liter ásvány- vagy tiszta vizet iszunk. Folyadékpótlás gyanánt jó a limonádé is, de kristálycukor helyett inkább nádcukrral, esetleg mézzel ízesítsük.

Abban az időszakban, amikor a napozásra készítjük fel a bőrünket, hasznosak lehetnek a radírok, hiszen ezeknek frissítő hatásuk van. A zsíros és vastagabb bőrűek heti 1-2 alkalommal radírozhatják magukat, de a száraz bőrűeknek csak havi 1-2 alkalommal ajánlott.

Gyors segítség lehet a szín megalapozásában az önbarnító krém. Bár a legújabb termékek a bőr színezése mellett valamelyest már védenek a káros sugarak ellen, de nem helyettesítik a napozószereket.

Praktikus tanácsok


1. Ne gondoljuk azt, hogy a vízben nem éghetünk le. Bár a folyamat lassabb, de a vízen is áthatolnak a sugarak.

2. Szűrt fényben jobban barnulunk, de vigyázat! Még árnyékban is károsak lehetnek a sugarak, amelyek visszaverődve leégést, gyulladást okoznak.

3. Használjunk magas faktorszámú UV-A és-B sugárzás elleni gyorsan felszívódó napvédőket. Arcunkra még magasabb faktorú kozmetikumot kell választanunk.

4. Napozás után pótolnunk kell a szervezetünkből elveszített vizet. Erre használjunk napozás utáni, B5-vitamin-, és aloetartalmú készítményeket, tápláló-hidratáló kozmetikumokat.

5. Napozás után hagyjuk a bőrünket pihenni legalább 24 órán át, leégés esetén legalább két napig kerüljük a napozást: ne menjünk szaunába, masszázsra. Jót tesznek ilyenkor a wellness testpakolások.

blikk.hu

2008.05.19

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok