MAGAZIN > AUTÓ-MOTOR > Rally

A Ford új rekordot felállító Focus RS WRC autója 2006 és 2007 után már javában küzd a sorrendben harmadik csapatvilágbajnoki cím megszerezéséért
Az elmúlt héten Új-Zélandon zajlott a Rali VB idei 11. futama. Három nehéz, izgalmas, küzdelmes nap után Sébastien Loeb és Daniel Elena végül a dobogó legfelső fokára állhattak fel, a Citroen 50. világbajnoki futamgyőzelmét szerezve.
A murvás pályán gyorsan lehet hajtani, de a kép csalóka
Az SX4 WRC-vel rajthoz állt Per-Gunnar Andersson kilencedik lett a hétvégén rendezett World Rally Championship fordulón, a Szardínia Ralin. A Junior World Rally Championship járműosztályban, a maximum 1600 köbcentisek között a lengyel Michal Kosciuszko az első helyen végzett.
Tökéletes napja volt a Palik Racing Team versenyzőinek a Közép-Európa-ralin. A Palik László, Darázsi Gábor autós páros, valamint a Szaller Zoltán, Pócsik László, Csitári Tibor kamionos trió is a legjobb lett a magyarok közül a két szerdai szelektív szakasz összesítésében.
A magyarok közül a legjobb helyen a Kis-Czeglédi duó végzett
Palik László (46) alaposan megizzasztotta a honvédelmi minisztert. Az autóversenyző az áprilisi „Magyar Dakar”, a Közép-Európa-rali egyik helyszínén, a táborfalvai lőtéren vitte néhány kört Szekeres Imrét (57), aki a kaland végén bizony remegő lábakkal szállt ki a 300 lóerős Nissanból. A politikus bevallotta, néha attól félt, hogy fejre állnak.
Fülig ér a szája Palik Lászlónak (46) és Darázsi Gábornak (35). A páros ugyanúgy negyedik lett a terepralisok olaszországi sprint-Világkupafutamán, mint néhány hete Szaúd-Arábiában, így a két viadalon szerzett tíz pontjával az előkelő harmadik helyen áll a Vk-szériában!
Április 20-án Budapestről indul a Dakart-pótló Közép-Európa rali első versenye
Zsinórban négy vb-győzelemnél jár Sebastien Loeb raliversenyző. Idén az ötödikkel csúcsot dönthet, egyúttal beállíthatja Michael Schumacher F1-es rekordját. 99 futamából 39-en elsőként ért be, nyert 12-ből 12 szakaszt, de a legvagányabb az volt, amikor kávézás közben lett bajnok. Pályakép csúcsokkal.
A Bakony élővilágáért aggódnak a környezetvédők az esetleges pót-Dakar rali miatt, amit a tervek szerint tavasszal rendeznének meg
Az idei Dakar-rali terrorfenyegetés miatt elmaradt
A szervezők hétfőn délután válságstábot hívtak össze
Túlélőtúra a sivatagban – röviden így jellemezte Palik László (45) a január ötödikén rajtoló 2008-as Dakar-ralit. A pilóta szinte mindennap újra és újra megnézi az útvonalat, és mindig ugyanazt állapítja meg: iszonyatosan nehéz lesz eljutni Szenegál fővárosáig
Szerelő és csapatfőnök lett a háromszoros magyar bajnok. Benik Balázs (28) ugyanis átengedte édesapjának a vezetői ülést, így Benik József vezette a háromszáz lóerős Ford Focus WRC-t a hazai idényzárón a XI. Start Autó Mikulásralin