MAGAZINOK > AUTÓ-MOTOR > Rally > Az autósoknál Sainz, a motorosoknál Coma vezet

t: 1998

Az autósoknál Sainz, a motorosoknál Coma vezet

A spanyol Carlos Sainz nyerte a Közép-Európa Rali első gyorsasági szakaszát, Dabas környékén. A spanyol pilóta 39 perc alatt tette meg a 63 kilométeres távot. A második helyen az amerikai Robby Gordon, a harmadikon pedig a dél-afrikai Giniel de Villiers érkezett be.

A magyarok közül a legjobb helyen a Kis-Czeglédi duó végzett, ők a 18. helyen értek be, az Ács-Bagics páros mindössze egy hellyel maradt le mögöttük. A Szalay-Tóth kettős a 35. lett. Két magyar autós egység is karambolozott vasárnap, a Palik-Darázsi páros és a Kristóf-Simon duó is árokba csúszott, Palikék autója ráadásul a feje tetején landolt. A versenyzők azonban már ki tudták javítani a károkat, így mindkét egység folytathatja a viadalt. Szintén balesetezett a spanyol Toni Manresa is, akit mentőhelikopterrel Budapestre szállítottak kivizsgálásra, de nincsen komolyabb sérülése.

A motorosoknál a spanyol Marc Coma nyerte a szakaszt, a francia Despres a második, a spanyol Viladoms pedig a harmadik. A kétkerekűeknél legjobb magyarként Nagy Péter ért célba, ő a 40. lett.

A versenyzők innen a romániai Nagybányára hajtanak, ahova várhatóan vasárnap este érkeznek meg. A következő mért szakaszt hétfőn rendezik Nagybánya körül.