
Vegye a jeleket
A rossz hangulat ezerféleképpen megnyilvánulhat. Lehet, hogy a férfi türelmetlenül, agresszíven kezd viselkedni, gyakran felemeli a hangját. A kitörések mögött akár komoly lelki problémák is állhatnak. Az is lehet, hogy magába fordul és meg sem szólal. Ne vallassa, várja ki, amíg magától beszélni kezd.
Legyen nyitott
Ne tegyen megjegyzést furcsa viselkedésére. Ne tegyen neki szemrehányást, de azért éreztesse vele, hogy önnek sincs valami jó kedve. Nyitottsága esetleg őt is beszédre bírhatja.
Támaszkodjon megérzéseire
Minél többet tud partneréről, annál nagyobb az esély arra, hogy megérzi, miért rosszkedvű. Munkahelyi nyomás? Anyagi problémák? Igen, legtöbbször a stressz és a félelem a depresszió kiváltója. Még akkor is ha ezt olyan magabiztos mondatok próbálják eltitkolni, minthogy "Nyugi, minden rendben!", vagy "Kezemben a megoldás kulcsa".
Maradjon mellette
Finom érintésekkel (pl. masszázzsal) közelebb kerülhet kedveséhez. Ráadásul két legyet üthet egy csapással: a simogatás megnyugtatja a szívet, javítja az alvást, gátolja a stresszhormonok elburjánzását.
Tudjon hallgatni Bátorítsa folyton, hogy beszéljen az érzéseiről - ez a legjobb hangulatjavító. Ne szakítsa meg, tartózkodjon az ítélkezéstől és az értékeléstől, pláne ne adjon tanácsokat. Legyen jó közönsége.
Ápolja kapcsolatait
Néha nem a barátnő vagy a feleség, hanem egy jó barát a megfelelő beszélgetőpartner - talán pont azért, mert párja nem érzi olyan közel magához. Ám lehet, hogy kapcsolatai ápolásához sincs kedve. Tegye meg helyette - finoman utaljon rá, hogy esetleg valamelyik barátja tudna segíteni.
Mozogjon vele
Tánc, kocogás, séta - a testedzés kettesben jobb, mint bármelyik kedélyállapot-javító tabletta. Fokozódik a szervezet boldogsághormon-termelése, egykettőre elmúlik a rosszkedv.
Menjen hát rendszeresen futni - egyszer úgyis önnel tart.
(tantra)