MAGAZINOK > FÉRFI > Foci > Szégyen!

t: 1628

Szégyen!

Budapest - Óriási, ahogy mondani szokták, kijózanító pofont kapott a magyar labdarúgás és a szurkolók. Felnőttválogatottunk az EB-sorozat első meccsén hazai pályán 4-1-re kikapott Norvégiától. A legfájóbb, hogy esélyünk sem volt az Európában középcsapatnak számító skandinávok ellen, akiknek megtettük azt a szívességet, hogy előkészítettünk számukra négy gólt.

- Ne üvölts már - szóltak volna legszívesebben többtucatnyian a mögöttünk ülő norvég díszvendégnek. Mégsem mondhattunk semmit, amikor a fiatalember válogatottja negyedik gólját ünnepelte.

Érthető volt a boldogsága, Solksjaerék a mieinket alázták, mi pedig 10 ezer magyarral együtt tűrtük azt, hogy a futballpályán megint megaláztak bennünket. Hozzászokhattunk volna már, de ehhez nem lehet.

Vártuk a norvégok elleni meccset, új sorozat, új remények, régi játékosok. Most minden más lesz - mondta mindenki, aki a csapat környékén található, ám a nagy szavaknak sajnos nem lett hatásuk a pályán.

A drukkerek közül volt, aki heringet harapott, hogy megmutassa a játékosoknak, így kell ezt csinálni, azonban nem hogy az ellenfél szétharapása, de a harci tűz sem igazán látszott a csapaton.

A norvégok úgy vertek meg minket, hogy szinte semmit sem csináltak: kaptak egy gólpasszt Égertől, Király és Lőw összehozta a másodikat, Király a harmadiknál védés helyett azzal volt elfoglalva, hogy a bírót meggyőzze, a kapu mögül kanyarodott vissza a labda. Ennyi elég volt ahhoz, hogy negyven perc alatt 0-3 legyen az állás.

A közönség türelme eddig tartott - de ki csodálkozna ezen? A tábor nem kímélte Kisteleki István MLSZ-elnököt, de a pályán lévő magyaroknak is el kellett viselniük a gúnyos, elkeseredett rigmusokat.

Bozsik az első félidő után, 0-3-nál nem cserélt le senkit a lélektanilag padlón lévő csapatból.

- Túl nagy nyomás volt a gárdán, de ez nem azt jelenti, hogy a média miatt kaptunk ki - magyarázott erről az időszakról a meccs után a tréner.

Így a folytatásban mi változott volna? Szétesett a csapat, Király a lába között engedte be Solksjaer lövését, s csodák csodájára a hajrában találtunk egy tizenegyest és ebből gólt. Torghelle néhány perc alatt többet mutatott, mint a pályán végig a labdát hiába kergető Sowunmi.

- Ötévente egyszer fordul elő ilyen, ma szinte semmi nem jött össze nekünk, ráadásul gólokat ajándékoztunk ellenfelünknek - értékelt Bozsik.

Szerinte megfelelő összeállításban lépett pályára a csapat: lehet, hogy a német harmadosztályból érkezett Lőw, vagy a klubot kereső Sowunmi a tökéletes választás volt? Aligha.

Mindenesetre szerdán újabb meccs jön, Boszniában nem szabad kikapni, ha még két meccs után is hinni akarunk abban, hogy ott lehetünk a 2008-as EB-n.

- Rendezzük a sorainkat - ígérte Bozsik.

Igaz, a norvégok ellen gyakorlatilag nem voltak soraink. Akkor mégis mit kell rendezni?