MAGAZINOK > FÉRFI > Foci > Argentína és Portugália is csoportelső

t: 2497

Argentína és Portugália is csoportelső

A C jelű négyes rangadóján az argentinok és a hollandok pihentették több kulcsjátékosukat is, a vége gólnélküli döntetlen, és a dél-amerikaiak csoportelsősége lett.

Mark van Bommel, Giovanni van Bronckhorst, Arjen Robben a hollandoktól, Hernan Crespo és Javier Saviola az argentinoktól - a felettébb illusztris névsor is mutatja, mennyire vette komolyan a két szövetségi kapitány a szerda esti mérkőzést. Ezek a játékosok ugyanis mind a kispadon ültek az előzetesen halálcsoportnak nevezett négyes utolsó játéknapján.

Az argentinok legnagyobb helyzete egy Juan Roman Riquelme által elvégzett, a kapufát érintő szabadrúgás jelentette, míg a másik oldalon Dirk Kuyt és Philip Cocu tette leginkább próbára Roberto Abbondanzierit.

Elefántcsontpart fordított, a szerbek kulloghatnak

Izgalmasabban alakult a másik mérkőzés, ahol Elefántcsontpart kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re legyőzte Szerbia és Montenegrót. A balkáni válogatott így pont nélkül távozott fennállása első és utolsó világbajnokságáról.

A mérkőzés elején egyik elefántcsontparti védelmi bakit a másik követte, ezért nem volt váratlan, hogy a dél-szlávok duplázhattak, miután Domoraud rosszul kezelte le a labdát a kapu előtt, Ilic pedig 5 méterről a hálóba bombázott.

Az Elefántok a félidő végén eszméltek: Dudic teljesen feleslegesen kézzel ért a labdába az ötösön, a megismételt büntetőt pedig Dindane másodjára is a bal alsó sarokba rúgta. Nadj újabb durva szabálytalansága után megkapta második sárga lapját is, így alig fél óra elteltével kiállították.

Az emberelőnybe került afrikaiak egy beadás után Dindane második góljával egyenlítettek. A meccs végén Dudic is "duplázott": a szerb-montenegrói bekk kézzel ért bele Kalou lövése után a labdába a tizenhatoson belül, újabb tizenegyes. A büntetőt Kalou a kapu bal oldalába lőtte.

A 11-esek mérkőzése

A D-csoportban Portugália izgalmas mérkőzésen 2-1-re nyert Mexikó ellen. A luzitánok így a csoport első helyén, a mexikóiak pedig másodikként léptek tovább.

A portugálok egy szép akció végén Maniche lövésével szereztek vezetést. Az első félidő közepén Marquez a saját tizenhatosán belül reflexszerűen belekapott a labdába, Lubos Michel játékvezető pedig tizenegyest ítélt, amit Simao Sabrosa értékesített. Ezt követően Mexikó rákapcsolt és egy szöglet után Fonseca fejesgóllal szépített.

A második játékrész elejét is a büntetők uralták. Előbb Miguel kezezése után után Mexikó jutott tizenegyeshez, Omar Bravo viszont a lelátó felső soraiba rúgta a labdát.

Ezután a mexikói Pérez gondolta úgy, hogy jó lenne még egy büntető: a bíró azonban műesésért felmutatta a sárga lapot , és mivel ez már neki a második volt, mehetett zuhanyozni.

A meccs hátralévő részében a mexikóiak még emberhátrányban is egyenlíthettek volna, de Bravo több ziccert is elhibázott, így maradt a 2-1.

Angolának 15 percig pislákolt a remény

Az irániak kezdtek aktívabban, sokáig csak nekik voltak lehetőségeik, igaz, rendre el is rontották az adódó alkalmakat. Az afrikai gárda érdemi akciót csak a második félidőben vezetett, ekkor a csereként beállt Flavio pompás fejesével meg is szerezték a vezetést.

Ekkor - mivel Mexikó 2-1-es vereségre állt Portugáliával szemben - felmerült az esélye, hogy Angola továbbjuthat. Ehhez még két gólt kellett volna rúgniuk, vagy Portugáliának kellett volna újabb találatokat szereznie Mexikó ellen.

Végül egyik változat sem következett be, hiszen a csoport másik mérkőzésén már nem változott az állás, ráadásul Irán is kiegyenlített a 74. percben Bahtiarizadeh révén, így az angolaiak is csomagolhatnak.

A nyolc közé jutásért Argentína Mexikóval, Portugália pedig Hollandiával mérkőzik.