MAGAZINOK > FÉRFI > Foci > 4-1: Messi BL-elődöntőbe lőtte a Barcát (videó)

t: 2571

4-1: Messi BL-elődöntőbe lőtte a Barcát (videó)

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében Nicklas Bendtner góljával még továbbjutásra állt az Arsenal, de Lionel Messi 21 perc alatt lőtt mesterhármasával a Barcelona még az első félidőben fordított. Messi negyedik góljával átvette a vezetést a BL góllövőlistáján is, az elődöntőben az Interrel játszik a címvédő.

A Barcelona nem esett úgy neki az Arsenalnak, mint Londonban, az első percekben a szervezetten védekező angolok már a középpályán megállították a címvédőt. Mindkét csapatból rengeteg játékos dőlt ki az első mérkőzés után, a visszavágón gyorsan kiderült, hogy a középhátvédek hiányoztak a legjobban.

A 18. percben Diaby véleményes labdaszerzése után a felezővonalról tökéletesen tette a labdát a megiramodó Theo Walcott elé, aki csak azért nem volt lesen, mert Rafael Marquez méterekkel belógott. A szélső bevágtatott a 16-oson belülre, középre adott, az érkező Nicklas Bendtner elsőre a kapusba lőtt, de a kipattanót a hálóba pofozta.

Két percig állt továbbjutásra az Arsenal. Lionel Messi indult meg befelé, a védők mögé belépő Pedrót indította volna, de a passza elakadt Silvestre-ben. A francia cserehátvéd ahelyett, hogy kibombázta volna a labdát, lekészítette lövésre Messinek, aki középről kilőtte a bal felső sarkot.

A 37. percben újra Messi indította a Barcelona akcióját, tökéletes indítását a szélről Abidal tette középre, az Arsenal védő megint képtelenek voltak tisztázni, Pedro az érkező Messi elé sodorta a labdát, aki eltolta Gael Clichy mellett rajta, és jobb lábbal sem hibázta el a ziccert 10 méterről.

Öt perccel később egy újabb komoly védelmi hibát használt ki a Barcelona. Ezúttal Clichy ragadt be, a felezővonalnál Seydou Keita bólintotta a labdát Messi elé, akit már hiába üldöztek a védők, kicsalta a kapujából Almuniát, és gyönyörű mozdulattal löbbölte át felette a labdát. Az aranylabdás 21 perc alatt lőtt mesterhármasával a Barcelona történetének legeredményesebb gólszerzője lett a BL-ben.

A második félidőben visszavett a Barcelona, de az Arsenalnak így is nehezére esett átvinni a labdát ellenfele térfelére. Bendtner került helyzetbe, de a kiválóan játszó Gabriel Milito szerelte ziccerben, majd – lesről – egy kapufát is fejelt. A Barcelona magabiztosan őrizte előnyét, a hajrában szerezhetett volna gólt Pedro és Maxwell is, végül Messinek jött össze a negyedik, amivel átvette a vezetést a BL góllövőlistáján is.

Az argentin a komplett angol védelmet kicselezve lőtt kapura (ezúttal Eboue ragadt be az akció elején), kapura lőtt, Almuniáról visszapattant eléje a labda, de hiába állta körül három védő, éles szögből a spanyol kapus lába között bevágta negyedik gólját.

A Barcelona a nyolcaddöntőhöz hasonlóan az első mérkőzésen elért döntetlen után nagyon elverte ellenfelét a negyeddöntőben is. Az Arsenal csak rövid időre tudta megnehezíteni a címvédő dolgát, a tompán kezdő katalánokat felébresztette Bendtner gólja, és egy félidő alatt gázoltak. A Barcelona sorozatban harmadszor került négy közé a BL-ben, ellenfele az Inter lesz.

A két csapat a csoportkörben már találkozott, Milanóban 0-0 lett, Barcelonában nyertek a katalánok 2-0-ra.