MAGAZINOK > FÉRFI > Foci > Mourinho futballsulival verte ki exklubját (videó)

t: 2502

Mourinho futballsulival verte ki exklubját (videó)

Az Inter a hazai 2-1 után Londonban is legyőzte a Chelsea-t, Samuel Eto'o a 78. percben döntött a 0-1-es meccsen. BL-negyeddöntősök az olaszok, Jose Mourinho kiejtette excsapatát. A CSZKA Moszkva is idegenbeli győzelemmel jutott a nyolcba, a sevillai kapus nagyot hibázott.
A Bajnokok Ligája legjobb nyolc klubja között a Inter, kedden 1-0-ra verte a Chelsea-t Londonban, 3-1-gyel jutott tovább.

Az Inter szokatlan felállásban, három csatárral állt fel Londonban, de Samuel Eto’o és Goran Pandev szélsőt játszottak Jose Mourinho edző 4-2-3-1-es formációjában. A Chelsea-ben Carlo Ancelotti nem változtatott a bevett háromcsatáros felállásán.

Nem estek egymásnak a csapatok, a fegyelmezett védekezés miatt az első félidő feléig kevés helyzet alakult ki. A kapusok labdához sem értek, a védelmek precízen romboltak, a játékosok többet foglalkoztak egymással és a játékvezetővel, mint a játékkal.
Az Inter védői kétszer is fontos helyzetben blokkoltak, a másik kapu előtt Eto’o előtt adódott komoly helyzet, de gyatrán fejelt, gól nem esett. A félidő vége a Chelsea-nek sikerült jobban, Nicolas Anelka ziccerbe is került, de Julio Cesar nagyot védett.

A szünetben az Inter tartotta a továbbjutását jelentő 0-0-t.

A második félidő elején még tartott egy darabig a Chelsea fölénye, de 60. perctől az Inter átvette az irányítást. Wesley Sneijder egymás után három ziccerpasszt osztott ki, de a csatárok hibáztak.

Carlo Ancelotti cserélt, két védőjét is támadóra, de az olaszok egyre magabiztosabbak lettek, helyzetekcsal előttük adódtak. Kifejezetten jól játszotakt, sokat passzoltak az olaszok. (Bár olasz futballista a 88. percig nem lépett pályára náluk.)

A 78. percben el is döntötték a továbbjutást, Sneijder sokadik remek passzával Eto’o lépett ki, és harmadik ziccerét már nem hibázta el, pontosan lőtt a kifutó Ross Turnbull mellett a jobb kapufa mellé.

A Chelsea-nek a szépítésre sem volt esélye, a mérkőzés végén Didier Drogbát kiállította a játékvezető, aki Thiago Mottával birkózott a tizenhatoson belül, amiért megkapta második sárgáját.

A lefújás előtt Eto’o kihagyott még egy ziccert, az Inter végülis simán került tovább: José Mourinho edző búcsúztatta exklubját.

A kezdeti spanyol fölény után a CSZKA Moszkva szerzett vezetést Sevillában a 38. percben. A télen igazolt japán Honda találta meg a büntetőterületen belül helyezkedő Tomás Necidet, a cseh csatár higgadtan passzolt a bal alsó sarokba.

Két perccel később már hosszabbításra álltak a felek: Perotti robbant be egy hosszú passz utáni centerezésre, és szépen tette el a labdát a kifutó Akinfejev mellett.

A második félidő elején biztossá vált, hogy nem lesz hosszabbítás, a CSZKA Andrés Palop kapus hihetetlen hibájából megszerezte a vezetést: Honda 25 méterről kapura küldött szabadrúgásáért el sem kellett vetődnie, de olyan szerencsétlenül mozdult rá, hogy a labda a kapujában kötött ki.

Innentől két gól kellett volna a Sevilla továbbjutásához, de a hazaiak még ziccert sem tudtak kialakítani, a legnagyobb helyzetüknél Fredric Kanouté lőtt fölé ígéretes helyzetből.

A CSZKA a hazai döntetlen után idegenbeli győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé 3-2-es összesítéssel.