MAGAZIN > AUTÓ-MOTOR > Motoros hírek

A 125 kcm-es géposztályban versenyző Talmácsi Gábor a nyolcadik helyről rajtolhat a gyorsaságimotoros-világbajnokság kilencedik, németországi futamán.
Hayden indul a pole-ból
Talma a második sorból, Imi a 22.
Pedrosa nyerte az utolsó szabadedzést
A Red Bull KTM versenyzője, Julian Simon megszerezte karrierje első nagydíj győzelmét az esős Brit Nagydíjon, a Donington Parkban. A 18 éves spanyol versenyző az utolsó két körben vette át e vezetést és 2.4 másodperces előnnyel nyert az olasz Mike di Meglio előtt. A harmadik helyen egy másik olasz, Fabrizio Lai végzett.
Bejött a meterologusok jóslata. Már a warm up-on szakadó esőben mentek a pilóták, ahol Talma közel 2 mp-cel volt gyorsabb a mezőnynél, ami azt mutatta, hogy sikerült nagyon jól beállítaniuk a motort a vizes aszfaltra.
A vb-pontversenyt holtversenyben vezető Talmácsi Gábor kiesett a gyorsaságimotoros-világbajnokság nyolcadik, angliai futamán, a Donington Parkban.
Reggel hideg idő és vizes pálya fogadta a pilótákat az angliai Doningtonban. Az eső csak fél órával az edzés kezdete előtt állt el, ezért a pálya még nem volt száraz.
Nicky Hayden és Max Biaggi gyors, száraz kvalifikációs edzést teljesített a Donington Parkban és az 5. és 8. legjobb időt érték el a holnapi futamra.
A Ducati Marlboro csapat versenyzői, Loris Capirossi és Carlos Checa nehéz kvalifikációs edzésen van túl, a hűvös és felhős Donington Parkban. A páros a 11. és 13. helyet szerezte meg a Brit Nagydíj holnapi rajtjára, mely a 17 versenyes MotoGP szezon kilencedik futamát jelenti.
A Donington Parkban megrendezésre kerülő Brit Nagydíj második napján a sárga Honda csapat versenyzői a 4. és 7. rajtpozíciót szerezték meg. Alex Barros a negyedik legjobb idővel a második sorból kezdi a holnapi versenyt, ami különleges lesz számára - ez lesz a brazil versenyző karrierjének 250. Nagydíja.
A Red Bull KTM csapat versenyzője, Mika Kallio, sorozatban a negyedik pole pozícióját szerezte, miután a legjobb időt érte el a Brit Nagydíj időmérő edzésén, a Donington Parkban.
Nincs meglepetés
A második napon Talma délelőtt a 6., míg délután a 7. helyen zárt, ami a 2. sort jelenti számára a holnapi rajtnál.
A Repülő Finn, Mika Kallio szerezte meg az ideiglenes pole pozíciót a Brit Nagydíjon, miután ma a leggyorsabb volt a Donington Parkban.