HÍREK > SPORT

A többszörös világ-, és Európa-bajnok, kétszeres világcsúcstartó ugróköteles Bánhegyi Adrienn Budapest legszebb helyein, a Hősök terén, a Várban, a Szabadság téren, a Halászbástyán, a Bazilikánál, a Vörösmarty téren mutatta meg, mit tud.
A Bayern München hetekkel a Bundesliga vége előtt megnyerte a bajnokságot, kedd este a kupa elődöntőjében hatot rúgtak a Wolfsburgnak, és a BL-ben is elődöntősök. A klub elnöke aggódik, hogy Németországban nem marad nekik kihívás.
A Ferencváros a góllövőlistán éllovas Böde Dániel mesterhármasának is köszönhetően 4-2-re nyert a Siófok ellen az OTP Bank Liga 23. fordulójában.
Második lett a Kínai GP-n Kimi Raikkönen, de nem sok tartotta, hogy már a táv egyharmadánál kiessen. Sergio Perez McLarenjét akarta előzni, amikor a mexikói ráhúzott, leterelte a pályáról, így féktávon a finn nekiment hátulról. A Lotus eleje összetört, egy darab felhajlott, és a célig ott lifegett az kocsi elején.
A győri kézisek az utolsó tíz percet 6-1-re nyerve is kikaptak hazai pályán a román Valceától a Bajnokok Ligája elődöntőjében. A 24-25-ös vereség azonban győzelemmel ért fel, miután Romániában kettővel nyert Ambros Martín csapata.
Didier Drogba zseniális sarkazása után lett szoros a Galatasaray–Real Madrid Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő, a volt Chelsea-csatár első BL-gólját szerezte új klubjában.
Többek között Görbicz Anita mezét tépve, taposva fényképezett le román élsportolókat a ProSportcímű román napilap szombati számában, az Oltchim Valcea-Győri Audi ETO női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt.
Brian Banks középiskolásként sztárjátékos volt Kaliforniában, már elígérkezett a nagy hagyományokkal rendelkező USC Trojans egyetemi csapathoz, amikor egy tizenöt éves lány, akit évek óta ismert, nemi erőszakkal vádolta meg. Tizenegy év után kiderült, hamisan. Most élete lehetőségét kapta meg.
A Győr abban bízik, hogy megismétli tavalyi szereplését, és túljut a román Oltchim Valceán a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében.
Nagy Lászlót tökéletesen semlegesítették, Nagy Kornél a hajrában szerzett szebbnél szebb góljaival Magyarország megszakította rossz sorozatát a horvátokkal szemben. A férfi kézisek ezzel lényegében már ki is jutottak a 2014-es Eb-re.
Lance Armstrong nem adja fel a versenyszerű sportot, az örökre eltiltott kerékpáros, triatlonista és futó a hétvégén szenior úszóversenyen indul.
Az amerikai nemzetbiztonsági tanács a háborús retorika beszüntetésére szólította fel Észak-Koreát. Dél-Korea nem kommentálta az értesülést.
Név szerint említette a Red Bull Racinghez Mark Webber helyére Kimi Raikkönent a csapattulajdonos Dietrich Mateschitz. Az üzletember a speedweek.de-nek beszélt az ausztrál utódlásáról.
Csoportosan elkövetett garázdaság és más bűncselekmények miatt 30 személyt állítottak elő a rendőrök vasárnap este a DVSC–Újpest futballmeccs után - közölte a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese az MTI-vel.
30 futamgyőzelmével a Forma-1 legsikeresebb pilótája Fernando Alonso a jelenlegi mezőnyben, az örökranglistán ezzel ötödik, és annak ellenére, hogy hat évvel idősebb Sebastian Vettelnél, a világbajnok csak egy hellyel van mögötte. A német hétvégén nyert 27-edszer, ezzel beérte Jackie Stewartot, együtt állnak a hatodik helyen.