HÍREK > SPORT

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíj időmérő edzését, így ő indulhat az élről a vasárnapi futamon.
Harcsa Zoltán sérülés miatt feladta az elődöntőt, Varga Miklós pontozásos vereséget szenvedett, így mindketten bronzérmet nyertek.
Az osztrák bajnokságban második helyen végzett Red Bull Salzburgban folytatja pályafutását a kapus Gulácsi Péter, aki eddig az FC Liverpool játékosa volt.
A magyar női vízilabda-válogatott 10-9-re kikapott a bronzmeccsen az Egyesült Államok csapatától, így negyedikként végzett a Világliga Pekingben rendezett nyolccsapatos szuperdöntőjében.
Az Eb-bronzérmes úszó szerint ha a 13 évvel ezelőtti ügyét továbbviszi, véget érhetett volna karrierje.
A Videoton portugál edzője szerint sok a kitűnően szervezett csapat a magyar labdarúgásban.
A női röplabdán, illetve a női labdarúgáson és jégkorongon kívül egyetlen csapatsportban nem avattak budapesti bajnokot idén sem.
Szepesi Nikolett az Én, a szexmániás című könyvében írja, hogy 13 esztendősen szexuális zaklatásnak volt kitéve az uszodában.
A Simon Béla, Juhász Adrián normálsúlyú kormányos nélküli kettes ötödik lett a szám vasárnapi hatos döntőjében a sevillai evezős Európa-bajnokságon.
A címvédő Szolnoki Olaj hazai pályán legyőzte az alapszakaszgyőztes Alba Fehérvárt pénteken a férfi kosárlabda NB I döntőjének negyedik találkozóján, ezzel 2-2-re kiegyenlített.
Futballtörténelmi sikerre készül a Bayern München szombaton a Hajnal Tamást is foglalkoztató VfB Stuttgart elleni kupadöntőben, ugyanis az első triplázó német csapat lehet.
Legjobb esetben tíz magyar kézilabdacsapat indulhat ősszel az európai kupákban, a női gárdák közül ugyanis öt vagy hat, a férfi együttesek közül pedig négy vehet részt a különböző versenysorozatokban.
Mocsai Lajos szövetségi kapitány kijelölte húszfős keretét a június 12-i lettországi, illetve a június 15-i szegedi, Szlovákia elleni Európa-bajnoki selejtezőkre.
Czink Melinda két játszmában kikapott Francesca Schiavonétól a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában, ezzel búcsúzott.
Nico Rosberg rajt-cél győzelmet aratva megnyerte a több balesettel lassított, s 20 percre félbeszakított Forma-1-es Monacói Nagydíjat.