HÍREK > SPORT

A páros a győzelemmel kiharcolta az indulási jogot a júniusi kajak-kenu Európa-bajnokságon
A magyar pókeres 562 induló közül volt a legjobb, ez pályafutása második SCOOP-győzelme.
Az Alba Fehérvár hazai környezetben legyőzte a címvédő Szolnokot a férfi kosárlabda NB I három győzelemig tartó döntőjének első mérkőzésén.
Feljutott Erőss Zsolt és Kiss Péter a nepáli Kancsendzönga 8586 méter magas csúcsára - közölte az MTI-vel Vincze Szabolcs, a Magyarok a világ nyolcezresein expedíció sajtófőnöke.
Az olasz Nicola Rizzoli vezeti a szombati Borussia Dortmund-Bayern München döntőt a Bajnokok Ligájában.
Érdekesen alakult az időmérő második fázisának utolsó köre. Michelisz Norbi bejutott és ezzel tökéletesen elégedettek lettünk volna. Mivel borult a papírforma, nem tudni, hogy az eredetileg az első versenyre kivívott kilencedik, illetve a második futamra szerzett második rajtpozíció helyett hová sorolják majd Norbit
A hétvégén kezdődő az FIA féle kamionos Európa-bajnokságon két magyar versenyző is ott lesz az Oxxo Racing színeiben.
A világ egyik legjobb átlövője, a montenegrói Katarina Bulatovic a Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatában folytatja pályafutását
A portugál sajtó egy legendás magyar tréner átkát is emlegeti a Chelsea-től az Európa Liga döntőjében elszenvedett Benfica-vereség kapcsán.
Az amerikai szövetségi állam északi részén fekvő Tarrant, Hood, Dallas és Parker megyét sújtotta a forgószél.
A Paris Saint-Germain tizenkilenc év után ismét francia bajnok. Két év sem telt el azóta, hogy a katari tőke beszállt a párizsi klubba, azóta szinte mindenkit lecseréltek, a BL-negyeddöntőig jutottak, és irtózatos pénzzel egy virágzó vállalkozást indítottak be. A dollártízmilliárdosok azonban néha mellé is tudnak nyúlni.
A Győr bajnoki címével az is eldőlt, hogy a május 22-i kupadöntőbe kerülő Debrecen is ott lesz az Európa Liga következő kiírásában.
Csak 1-1-et játszott a Real Madrid az Espanyol otthonában, így eldőlt a bajnoki cím sorsa Spanyolországban is, ahogy az már hetekkel ezelőtt gyakorlatilag biztos volt, a Barcelona végzett az első helyen.
Európa legmagasabb kosarasa egy aradi magyar. A 216 centiméter magas, még csak 13 éves kosarast máris a legnagyobb klubok figyelik.
Douchev-Janics Natasa kivételével az összes aktív olimpiai bajnok kajakosunk ott lesz a szegedi kajak-kenu világkupán a női mezőnyben, írta a szövetség hivatalos honlapja.