HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > AKI A VIRÁGOT SZERETI... > Gyógy- és fűszernövények > Kasvirággal a nátha ellen

t: 1957

Kasvirággal a nátha ellen










A nátha és az influenza, a két leggyakoribb vírusos megbetegedés időszakát éljük, és mindannyian arra törekszünk, hogy megelőzzük ezeket, az általában egy hét ágynyugalomra kényszerítő fertőzéseket. A fertőzésveszélyt jelentő közösségeket, helyeket nem minden esetben tudjuk elkerülni, de ha kasvirággal megerősítjük az immunrendszerünket, erre nem is lesz szükségünk.

A kasvirágot őshazájában, Észak-Amerikában, az indiánok századokon át sebek gyógyítására és kígyómarás ellen használták. Nagy-Britanniába és Európába már dísznövényként került át, így sokan talán nem is sejtik, hogy remek immunerősítő gyógynövényt nevelgetnek kertjükben. Gyógyászati célokra nagy mennyiségben kilenc fajából leggyakrabban kettőt termesztenek, a keskenylevelű és a lángvörös kasvirágot. Gyökerét, vagy az egész növényt használják fel, melyekből elsősorban alkoholos kivonat készül, de ismert szárított gyógynövény- és teakeverék, kenőcs, illetve tabletta változata is.
Hatékonyságát vizsgáló kísérletek során, nyolc héten át kasvirág-készítményt adtak náthára hajlamos embereknek.

A további ellenőrzővizsgálatok során bebizonyosodott, hogy náluk 35 %-kal alacsonyabb volt a megfázás gyakorisága, mint a placebocsoportnál.
De mi van, ha nem sikerül megelőznünk a fertőzést? Ilyenkor sincs minden veszve, ugyanis a vírusok és kórokozók csak 18-48 órával a fertőzés után robbantják ki a betegséget. Lényeges, hogy minél gyorsabban lépjünk fel velük szemben, hamar kezdjünk el szedni valamilyen kasvirág-készítményt, mely a már meglévő tüneteket is enyhíti. Az adag lehet naponta akár ötször 200 mg, mivel a növény interferonképző hatása viszonylag rövid ideig tart.

Távoli utazások alkalmával az időeltérés és az alváshiány a vegetatív idegrendszert erősen megterheli, valamint a hőmérséklet-ingadozás is hajlamosít a fertőzésekre. Próbáljuk ki ilyenkor a kasvirág-tinktúrát!
Idült és gyakran kiújuló fertőzések (pl. légúti és húgyúti fertőzések, középfülgyulladás vagy gombás megbetegedések) kezelésére is kiválóan alkalmas a kasvirág. A hosszabb távú használat esetén azonban nyolc hét után érdemes egy hét szünetet tartani. Szájüregi fertőzések leküzdésére gargalizáló szerként alkalmazhatjuk, egyéb bőrsérüléseknél és -gyulladásoknál pedig kenőcsként.

(harmonet.hu)

LINKAJÁNLÓ
Alternatív gyógymódok

Egészség - orvos

Szépségápolás

Táplálékkiegészítők

Bio

Recept ABC

Vegetáriánus

Dísznövények

Világörökség
 
Fel-mlm



2007.01.04

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok