HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > ÉLETMÓD > Természetgyógyászat > Szépítő szőlő, gyógyító bor

t: 1928

Szépítő szőlő, gyógyító bor








A mag titka

A Bordeaux-i Egyetem kutatói felismerték, hogy a szőlőmag természetes anyagai különösen hatásosak az idő előtti öregedést okozó szabad gyökök ellen: szabályozzák a sejtek vérrel való ellátását, feszesítik a kollagénrostokat, és lassítják a bőr puhaságáért felelős savak leépülését. A szőlőmag szuperhatékony a ráncok ellen!

Simító gyümölcssav

A szőlő húsa igen sok gyümölcssavat tartalmaz, amely turbósebességgel újítja meg a bőrsejteket. Az elhalt hámsejtek gyorsan leválnak, és helyet adnak a friss bőrnek, amitől az arc feszessé válik, megfiatalodik. A zsenge szőlő húsa még a legérzékenyebb bőrűeknek is bátran ajánlható.

Levélfürdő narancsbőrre

Mivel a gyümölcs és a levél beindítja az anyagcserét, a méreganyagok nem raktározódnak, hanem gyorsan távoznak a nyirokutakon, és feszesítik a bőrt. Készítsünk karcsúsító, feszesítő szőlőlevélfürdőt, amely a bőrt megnyugtatja és megvédi a kiszáradástól! Mossunk meg 50 szőlőlevelet, tegyük egy kád 38 °C-os vízbe, s várjuk meg, amíg az értékes hatóanyagok kioldódnak. Mártózzunk meg a vízben, majd bőrünket masszírozzuk át szőlőmagolajat tartalmazó testápolóval.

Méregtelenítés és böjt

Egy napig ne együnk egyebet, mint 2 kg szőlőt. A gyümölcssavak és a ballasztanyagok kitisztítják a beleket, erősítik a vesét és a májat, megfiatalítják a bőrt. A méregtelenítésnél intenzívebb hatású a szőlőböjt: 3 filter zsurló- és csipkebogyóteát öntsünk le 0,5 l langyos vízzel, 5 percig hagyjuk állni, majd szűrjük le. A teát keverjük össze 1 l, fele-fele arányban piros, illetve fehér szőlőből készült szőlőlével. Óránként kortyoljunk el belőle egy-egy pohárral, és egész napra elosztva igyunk meg hozzá 1 l ásványvizet.

A régi orosz közmondásra – miszerint „A leves után hajts föl egy pohár bort, egy rubellel rövidíted meg a doktort!” – ma már koccintanak a szakemberek is, akik komoly egészségjavító hatást tulajdonítanak a mérsékelt borfogyasztásnak.

Mindenre jó?

Walter Willet amerikai táplálkozáskutató azt állítja, hogy napi egy-két pohár bor elfogyasztása 30-40 százalékkal csökkentheti a szívbetegségek okozta halál veszélyét. A Howard Egyetem klinikájának munkatársai szerint a mérsékelt borivókat kevésbé fenyegeti a sárgafolt-elfajulás, az az időskori állapot, amely akár vaksághoz is vezethet. A kutatások során kiderült, hogy absztinens társaikénál erősebb a csontozata azoknak a változókoron túljutott nőknek, akik naponta megisznak egy-két pohár bort, de ezzel csökkenthető a cukorbetegség kialakulásának és az epekő képződésének a veszélye is.

Hogyan hat?

Az alkohol tágítja a verőereket, ezáltal javítja a vérkeringést – márpedig a szívinfarktust általában az okozza, hogy egy vérrög elzárja az oxigént szállító vér útját a szívizmot ellátó érben. A mértéktartó borfogyasztás emeli a HDL-koleszterin szintjét (ez segít megszabadítani a szervezetet az érelmeszesedést okozó koleszterintől), a különösen a vörösborban bőven megtalálható antioxidánsok pedig gátolják az LDL-koleszterin oxidációját (ez a folyamat károsítja az érfalakat).

Csodareceptek

Rózsaszín felhő arcmaszk: 1 ek. piros szőlőlevet keverjünk össze 1 ek. mézzel, kevés olívaolajjal és 1 ek. liszttel. Kenjük az arcunkra, és 20 perc elteltével mossuk le.

Gyümölcsös arcradír: 3 szem szőlőt törjünk össze villával, s adjunk hozzá 1 ek. búzakorpát és néhány csepp szőlőlevet. Benedvesített arcunkat dörzsöljük át vele, majd bő vízzel öblítsük le. Bőrvilágosításra: a szőlőt pépesítsük szederrel (vagy szederkivonattal), és kenjük az arcunkra. Halványítja a szeplőket és a pigmentfoltokat.

Hajhullás ellen: a szőlőmagolajat masszírozzuk a fejbőrbe. Hatóanyagai növekedésre serkentik a hajhagymákat.

Édenkert ital: 1 dl fehér szőlőléhez keverjünk 0,5 dl alma- és 0,5 dl sárgarépalevet, és igyuk meg. Pillanatokon belül érezhetjük élénkítő hatását. Kúraszerű alkalmazása porcelánszínűvé varázsolja a bőrt.

(elixir.hu)

LINKAJÁNLÓ
Alternatív gyógymódok

Egészség - orvos

Szépségápolás

Táplálékkiegészítők

Bio

Recept ABC

Vegetáriánus

Dísznövények

Világörökség



2006.10.18

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok