HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZINOK > ÉLETMÓD > Szépségápolás > Bőrünk üzenete

t: 1323

Bőrünk üzenete

Mindent megteszünk azért, hogy bõrünk fennen hirdesse szépségünket, frissességünket, üdeségünket, sportos fiatalságunkat, vonzó erotikánkat, lelkünk tisztaságát, lényünk makulátlan nemességét. És mindezek után méltán esünk kétségbe, ha bõrünk egyszerre csak fogja magát, és valami mást kezd el fennen hirdetni: allergia, gyulladás, pattanás, kiütés, mitesszer, korpásodás, folt, elszínezõdés, ránc, háj, izzadság, színtelenség, zsírosság, petyhüdtség, seb, herpesz, sápadtság, pirulás, szemölcs ül ki lényünk határaira, és hoz bennünket zavarba úgy, ahogy nagyon kevés másfajta betegség képes rá. Sõt, esetenként valóban hatékonyan el is riasztja a hozzánk közeledõ, a minket érinteni akaró embereket. Bõrünk elváltozásai esetén szinte ösztönösen takargatjuk bõrünk üzenetét, elsõ reakciónk pedig nagyon gyakran a szégyen. Ezzel pedig máris bõrünk - és a vele kapcsolatos problémák - "fõtémáinál" vagyunk.
A bõr a lélek legnagyobb és legszembetûnõbb kivetítési felülete. Lelkünk tudattalan tartalmai testünk minden pontján megjelennek, de mindenképpen bõrünk felülete az a hely, ahol mindezt a legnehezebb takargatni, ahol mindenki mindent észrevesz, és reagál is rá. A bõr nemcsak kifejezi belsõ, lelki-érzelmi tartalmainkat, hanem aktívan befolyásolja is emberi kapcsolatainkat, illetve ezen kapcsolatok befolyásolásolása útján óv meg minket attól a kellemetlen élménytõl, hogy valódi önmagunkkal szembesüljünk.
A bõrünkön megjelenõ elváltozások túlnyomó többsége valami olyan zavarra utal, aminek - konkrét vagy általános - emberi kapcsolatainkhoz van köze, illetve olyanra, amiben határaink kérdõjelezõdnek meg: szeretnénk túllépni önmagunkon, többnek-kevesebbnek-másmilyennek látszani, mint amilyenek vagyunk, vagy szeretnénk szinte összeolvadni valakivel, esetleg valaki/valami erõltet lényünkre-életünkbe olyasmit, amit nehezen tudunk távol tartani magunktól, vagy meg kellene nyilvánulnunk, fel kellene tárulkoznunk, de nem tudunk, nem merünk. Ilyenkor elõszeretettel teremtünk fizikai távolságot magunk és a világ között azáltal, hogy bõrünket megváltoztatjuk, csúnyának, taszítónak éljük meg magunkat, és így legalizáljuk azt, hogy nem konfrontálódunk emberekkel vagy dolgokkal, nem engedjük, hogy elérjen és megérintsen valaki vagy valami, esetleg ily módon menekülünk támadás, kihívás, netán a szeretet és intimitás elõl. Testünk persze ugyanakkor rendkívül õszinte is: bõrünk felülete mintegy transzparensként hirdeti, hogy baj van velünk, valami nem stimmel, méregteleníteni kellene testünk-lelkünk mélyebb dimenzióit, esetleg kissé kitárulkozni a fény és a nap elõtt.
"Az emberek házakban laknak" - mondja Saint-Exupéry, A kis herceg halhatatlan szerzõje. Hajlék, falak és korlátok nélkül az ember nemcsak fázik és szenved, hanem szinte megõrül. Ösztönszintû szükségletünk, hogy határokkal, korlátokkal legyünk körülvéve. Alapvetõ vágyunk, törekvésünk a végtelenség, az örökkévalóság megtapasztalása, mégsem bírjuk ki hosszan a csillagos ég alatt, a nyílt óceán közepén. Tér- és idõbeli korlátokra, behatároltságra van szükségünk ahhoz, hogy végtelen és idõtlen mivoltunkat meg tudjuk élni. Szükségük van ezekre a határokra, mert emberi-földi életünk élménytartománya nem más, mint lényünk belsõ világának találkozása a külvilággal, más emberekkel és más emberek belsõ világával.
Az ember testében és bõrében is "lakik". Bõrünk végérvényesen magába zár és elkülönít mindentõl és mindenki mástól. Ugyanakkor ez az a felület, ahol meg lehet minket érinteni, és ahol mi is megérinthetünk másokat. Ez a találkozások és a megnyilvánulások, ugyanakkor a minden mástól való elhatárolódás felülete is. Határainkra szükségünk van ahhoz, hogy tudjuk, kik vagyunk, és legyen helyünk, hajlékunk a világban. Földi életünk lényege azonban a határokon - a külsõ és a belsõ, az én és a te, a test és a lélek, az én és a világ határmezsgyéin, találkozási pontjain - zajlik. A tér és idõ által keretezett létünk lényegét a találkozások, érintések, kapcsolódások, összeolvadások és elkülönülések "határ menti eseményei" teszik ki.
Ezért ha a külsõ és a belsõ világ nincs összhangban, és bõrünk határ menti zavargásokról tudósít, talán ne szépíteni vagy elkendõzni próbáljuk a dolgot ...
Dr. Fekete Anna

Árulkodó ráncok
Az arcon látható ráncok, pattanások vagy egyéb elváltozások helyébõl következtetni tudunk szerveink egészségi állapotára:
Szemzug: gyomor
Orrcimpától a szájzugig a bal oldalon található vonal: lép és hasnyálmirigy
Orrcimpától a szájzugig a jobb oldalon található vonal: gyomor és epehólyag
Homlok: stressz, illetve az ezzel összefüggõ vastagbél
Alsó ajak alatt: epe, máj
Két szemöldök között: máj
Orrcsúcson lévõ bevágás: a szív két fele nyincs egyensúlyban egymással
Külsõ szemzugtól a szájszeglet felé futó vonal: vérkeringés
A két arccsonton lévõ függõleges, lefelé görbülõ vonal, valamint a szem alatti vízszintes vonalak: vesemûködés
Szemöldök belsõ felén lévõ függõleges vonalak, barázdák: vese, hólyag
Arccsonton lévõ pókhálószerû rajzok: tüdõ és vastagbél
Hölgyek szája körüli ráncok: a menopauza körül a nemiszervek csökkent mûködését jelzik.
(forrás: Elixír)

2005.04.03

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb magazinok