HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZIN > ÉLETMÓD > Érdekességek

A rovarcsípés-allergia viszonylag ritka, mégis nagy figyelmet keltő allergiaforma, mely a kiemelt figyelmet annak köszönheti, hogy az allergia ezen formájában szinte csak súlyos (anafilaxiás) lefolyás fordul elő.
Több ezer éve ismerik – az örmények mayzoomnak hívták, Perzsiában kast volt a neve, Egyipotban benraib, Indiában dadhi. A törökök yogurut, más kelet-európai nyelvek a joghurt szót az élet szinonimájaként használták. Mostanában nincs nap - és reklámblokk – nélküle…
Zöld teával a rák ellen - Ne hagyja ki! - Nagyanyáink módszerével
A világ minden táján fokozódik az érdeklődés a hagyományos, népi gyógymódok iránt, amelyek alapja a természetismeret. A kémiai alapanyagokból, vegyületekből előállított gyógyszerek népszerűsége leginkább a mellékhatásoktól való félelem miatt csökken.
Napjainkban az allergiával kapcsolatos felvilágosításban kulcsfontosságú szerephez jut a megelőzés, és azon bevált módszerek alkalmazása, melyekkel megkönnyíthetjük a kritikus hónapokat. Íme egy étrend, amely segíthet!
A vizsgálatot a rotterdami Erasmus Orvostudományi Egyetemen végezték el. Több mint háromezer, 50 évnél idősebb résztvevő adatait tekintették át. A résztvevőknek 27 évig követték nyomon az életét, addig tartott a programnak az első része, amíg az adatokat folyamatosan rögzítették.
A stressz olyan betegség, amely a fejbõl és a szívbõl ered. Létezik azonban néhány meglepõen egyszerû trükk, melyek segítségével “kicselezheted” testi-lelki reakcióidat. A stressz ugyanis erõsít, bátorít és ötletessé tesz.
Már a régi idők emberei is felfigyeltek az időjárás-változás szervezetre gyakorolt hatásaira, de még nem tudták pontosan meghatározni az összefüggéseket. Mára a definíciók megszülettek, tisztában vagyunk, kinek mivel kell számolnia, ha front érkezik – s bár ezek az eredmények nem védenek meg bennünket a negatív hatásoktól, a frontok előrejelzése, a szervezetre gyakorolt hatásainak ismerete hozzásegíthet egymás és önmagunk elviseléséhez, megértéséhez…
A műszer elektródája belemerül a pohárba. Öt másodperc múlva, a vízben szürke-sárga-zöld gomolyfelhők jelennek meg. A jelenlévők szava elakad, csak nézik a rémisztő látványt, s nem akarnak hinni a szemüknek. Mi ez? Mi van ebben a vízben? A bemutatót tartó hölgy nem készítette fel a résztvevőket. Csak annyit mondott, valami nagyon érdekeset akar mutatni. Tudta, hiába mondana bármit előre, az ember csak azt hiszi el, amit a saját szemével lát... sokszor még azt sem.
A fejlődési rendellenességek kialakulásának kockázata már a fogamzás előtt csökkenthető. Egyre kevesebb gyerek születik, ezzel párhuzamosan a leendő szülők mind fontosabbnak tartják utódaik egészségét. Leginkább a fejlődési rendellenességektől félnek.
A mesterséges édesítőszereket többnyire diétázók, cukorbetegek vagy fogyókúrázók használják ételeik ízesítésére a cukor helyett. A mesterséges édesítőszerekkel, különösen a szacharinnal, kapcsolatban nagyon sok kétely felmerült az elmúlt években, melyek közül néhány kérdés már tisztázódott.
A bőrrák szinte járványszerű terjedése várható az elkövetkező évtizedben Európában, amennyiben a fiatalok nem mondanak le barnulási mániájukról, és nem hagynak fel a szoláriumok és napágyak mértéktelen használatáról.
Fitnesz szelet, gyógyhatású margarin, zsírmentes cukorka – mindez csupán ízelítő a ránk zúduló reklámözönből. A gyártók sokszor a csúsztatásoktól sem riadnak vissza, s a trükkök többnyire beválnak, mivel a vásárlók többsége felületes.
A felmérésben 16, túlsúllyal nem küzdő önkéntes vett részt (férfiak és nők), a kutatók pedig azt vizsgálták, hogy a minden másnap megtartott böjt, illetőleg a szigorú étkezési ütemterv milyen hatással van a szervezetükre.

Első Előző Következő Utolsó