HIRDETÉS
HIRDETÉS

MAGAZIN > ÉLETMÓD > Táplálkozás

Idegesek, ingerlékenyek, fáradtak vagyunk. Ez vajon a tavaszi fáradság jele, kimerült a szervezet vitaminkészlete, vagy túlhajszolt életmód következménye?
Lehet az ok lustaság, kapkodás, időhiány: tény, hogy a legtöbben a reggeli étkezést mulasztják el. Pedig ahhoz, hogy jól induljon a nap, szükség van a tápláló falatokra.
Kávé, ásványvíz és fehérkenyér - mennyit fogyasszunk belőle? Az egészségük érdekében egyre többen alakítják át étkezési szokásaikat, de vajon tudják-e, hogy miről kell feltétlenül lemondani, miről semmiképpen és mi az, ami alkalmanként kifejezetten áldásos?!
Ki ne szeretne megálljt parancsolni az idő múlásának és a sokasodó éveknek? Bár az örök ifjúság receptjére még várni kell, annyi bizonyos, hogy megfelelő ételek fogyasztásával jelentősen lassítható az öregedés.
A daganatos betegségek kialakulása többek között életmódbeli tényezők függvénye is: a rossz táplálkozási szokások megváltoztatásával jelentősen csökkenthetjük a betegségek kialakulásának esélyét.
Bizonyára ön is csak akkor böngészi végig a boltok polcain sorakozó élelmiszerek címkéit, amikor éppen diétázik. Pedig akkor sem árt megismerkedni a legfontosabb tápanyagokkal, ha "csupán" a teljes értékű étkezés a cél.
Télen számtalan veszélynek van kitéve a szervezetünk. Egyre inkább előtérbe kerülnek az egészség megőrzésére szolgáló készítmények. A vitaminok, melyek mindennapi életünkben fontos szerepet játszanak, kiemelt fontosságúak ebben az időszakban. Segítenek ugyanis az ilyenkor gyakori betegségek, az influenza, a torokfájás megelőzésében, az immunrendszer erősítésében.
Sokan úgy gondoljuk, hogy télen többet kell ennünk, s gyakran a nehezebb, zsírosabb, laktatóbb ételeket kívánjuk. Ennek eredménye, hogy tavaszra néhány kilóval többet nyom a mérleg, sőt még fáradtak, levertek is vagyunk.
Régóta tudjuk, hogy egyes élelmiszerek savas, míg mások lúgos pH értékűek, a természetes egyensúly felborulása pedig betegségekhez vezethet. Mi savas és mi lúgos? Mivel ellensúlyozhatjuk az elsavasodást? Mindjárt kiderül...
A téli hónapokban szervezetünk fokozottabb igénybevételnek, fertőzésveszélynek van kitéve, ezért jobban kell figyelni az egészségvédelemre. A legtöbb vitamint szervezetünk nem tudja tárolni, ezért napról napra utánpótlásról kell gondoskodnunk. Ez különösen télen fontos, amikor az időjárás egyáltalán nem kedvez immunrendszerünknek.
Védd magad! A bacik támadnak, szervezeted megfelelő védvonal nélkül kiszolgáltatott nekik. A „védőtápok” erősítik immunrendszeredet, sőt, egy-kettő még kedvedre is jó hatással van. A vitaminokban gazdag ropogtatnivalók mellett azért még jó néhány dolognak „meg kell fordulnia” a tányérodon ahhoz, hogy betegségek nélkül vészeld át a telet.
Az ünnepek után – januárban – fogyasszunk minél több főzeléket! Ezzel kímélhetjük emésztőrendszerünket, és megállíthatjuk kilóink gyarapodását.
Ősi élelmiszerünk. A legrégebbi természetes gyógyhatású finomságok egyike. Ez jusson eszedbe, ha a kiskanaladról aranysárgán csurdogáló mézre nézel vagy a forró mézes-citromos teádat kortyolgatva pikáns, édes ízt érzel.
Magyarországon a gyerekek többsége egészségtelenül táplálkozik. A fiúk és lányok 85 százaléka rendszeresen nassol, nem csoda, hogy minden nyolcadik csemete túlsúlyos. Jobban kell figyelnünk az életmódjukra.
A zen konyhaművészetet buddhista szerzetesek fejlesztették ki Japánban, s részben ennek a harmonikus, testre szabott táplálkozási kultúrának köszönhették hosszú életüket. Ám a nyugati hatások miatt ma már egyre kevesebb ázsiai ember követi a régi bölcsek étkezési tanácsait. Az ősi hagyományhoz visszavezető út lerakása George Ohsawa nevéhez fűződik, aki nyugati neveltetése ellenére hitt abban, hogy a zen étkezési kultúra feltámasztható, s a nyugati embernek is átadható.

Első Előző Következő Utolsó