Magyarország valaha gyógynövény-nagyhatalom volt Európában, Békésben a tradíciókat akarják visszaállítani, és megélhetést biztosítani a vállalkozó családoknak.
Megállapodtak az állam- és kormányfők, hogy kidolgozzák a gazdasági és pénzügyi uniót kiteljesítő folyamat lépéseit. A hosszú távú cél, hogy az euró egyre szélesebb körű használatát visszafordíthatatlanná tegyék.
A nemzeti parkok már több lábon állhatnak, így vállalkozói tevékenységet folytathatnak, vagyis termékeiket árusíthatják - közölte a vidékfejlesztési miniszter.
Az amerikai tulajdonú OSI Food Solutions átadta csütörtökön Bábolnán Magyarország legnagyobb csirkehús-feldolgozóját, amelyet a korábbi üzem bővítésével alakítottak ki, 5,5 milliárd forint értékű, saját finanszírozású beruházással.
Jogsértő beszállítói szerződések miatt 50 millió forint, a versenyhivatali eljárás ismételt elhúzása miatt pedig 35 millió forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft.-re.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter szerint jövőre a bruttó hazai termék akár 2 százalékkal növekedhet a munka világát érintő tehercsökkentő csomagnak köszönhetően.