HIRDETÉS
HIRDETÉS

A Halászbástyán ért véget a tüntetés

Elénekelték a Himnuszt. Egy nagyobb csoport még ezután visszaindult a városba.

4-500 ember van még a Várban

Kicsit kezd osztálykirándulás hangulata lenni a dolognak, a Sándor-palotánál kántáltak, majd elindultak sétálni a Várban.

Az Örömódát éneklik

Az Örömódát éneklik páran a Sándor palotánál. Mást skandálnak, mint a Parlamentnél. "Európa" most a szólam.

Pár száz tüntető tart a Várba

A Lánchíd közben tele van rendőrökkel, a Várba tartanak ők is. Közben erős hófúvás van a környéken, érezhetően mindenki fáradt, fázik, valaszínűleg hamarosan vége a mai maratoni tüntetésnek is.

Felcsendült a "bajszos szar"

Felért a tüntetők első, nagyjából 150 fős csoportja a Sándor palotához, felfelé a rendőrök és a tüntetők osztoztak a szűk utcákon és lépcsőkön. A Sándor palotát negyven rendőr védi egy sorban, egy másik részen pedig még további hatvan sorakozott fel. Szól a "Ne írd alá János!" és a "Bajszos szar!"

A Budai Várba tartanak

Kis tanakodás után a Budai Várba indultak az emberek.

Újabb nagy csoport indult el a Lánchíd felé

Több száz ember indult ismét a Lánchíd irányába, a Kossuth téren összesen 100-150 maradt középen. Teljesen szétszakadnak az emberek.

Átért az első csoport Budára, mögöttük a rendőri kísérettel

A rendőrök lezárták a Lánchidat

A rendőrök mindkét irányból lezárták a Lánchidat, nagyjából nyolcvan rendőr követ hasonló mennyiségű tüntetőt.

Három embert állítottak elő

A Kossuth téren három férfi támadt a rendőrökre, akik közül egyikük az arcát maszkkal eltakarta, a rendőrök kiemelték őket a csoportosulásból és bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt előállítják, közölte a rendőrség a police.hu-n.

Érezhetően kezdenek elszivárogni az emberek

De az első sorok továbbra is tömöttek, aktívak, skandálnak és időnként dobálnak. Talán a hóesés miatt is elkezdtek hazaszivárogni az emberek, meg hát órák óta utcán vannak, mindjárt fél 12, későre jár.

A tömeg egy része a Lánchíd felé indult

A tömeg egy része elindult a Lánchíd felé a rakparton, utánuk 80 rendőr, a forgalom átmenetileg meg is bénult. Nem látszik meg a Parlament védelmén, hogy ennyi rendőr különvált.

Egy kiló lisztet szórt valaki a rendőrökre

A válasz ismét könnygáz. Lassan negyed 12 lesz, de nem lankad a tüntetők haragja és lelkesedése. A rendőrök is nyugodtan állják a sarat.

A tér baloldalán megint kieresztették a könnygázt

Visszább is szorult az ott tömörülő harciasabb blokk.

Még több kisvasutat!

Az "Orbán egy geci" után a legegységesebben a tüntetők azt skandálták, hogy "Még több kisvasutat!"

A rendőrök fele elment

A Kossuth tér Alkotmány utca felőli oldalán felsorakozott vagy 150 rendőr, egy időre körbe zárták a teret, majd egyszer csak fogták magukat, és elmentek.

Változatlan a helyzet

Hosszú ideje változatlan a helyzet. A rendőri géphang megállás nélkül a jogi következményekről szól, a tömeg sípol, a rendőri sorfal a tér mindkét oldalán mozdulatlanul áll. Petárdák nem durrognak, újabb könnygáz sincsen. A tömeg nem lett sokkal kisebb, bár vannak elszivárgók.

Még mindig ezrek a téren

A helyszínen kicsit lenyugodtak a kedélyek, abbanmaradt a dobálás is, a pirotechnika viszont továbbra is eléggé megy. Bár már fél 11 van, a tömeg kitart, még mindig pár ezer ember lehet a Kossuth téren.

Valami készül, kb. 150 rendőrt a Kossuth tér túlsó részére rendeltek

A tüntetők így két rendőrsorfal közé kerültek.

Közben folyamatosan szól a hangosbeszélő

A rendőrség hangosbeszélőn figyelmezteti a tüntetőket a dobálás jogi következményeire. "A rendőrség megteszi a szükséges lépéseket azokkal szemben, akik veszélyt jelentenek a tüntetés békés jellegére."

Újabb petárda, újabb könnygáz

Újabb petárda durrant, a rendőrség újabb könnygázgránáttal válaszolt.

Könnygáz ellen nem segít az úszószemüveg

Amit hoztam.

Újabb rendőrök érkeztek

Újabb 20-30 rendőrrel megerősítették a sorfalat a Parlament főbejáratánál. "Bűnözőket védtek!" - skandálja a tömeg.

Hangosabban szólít fel a rendőrség a jogsértés befejezésér

A tüntetők válasza: intenzívebb dobálózás.

Petárdát is dobtak a rendőrök felé

Eldobták a rendőrök felé az első petárdát. Zúg a "Mocskos Fidesz".

Tojásokkal is dobálják a rendőröket

A hátsóbb sorokból záporoznak a tojások, több is eltalálta az első sorokban álló rendőröket.

Egy embert kiemeltek, elkezdték dobálni a rendőröket

Valaki keménykedett elől, kiemelték a rendőrök, ezután többen üvegekkel kezdték dobálni a rohamrendőröket. Közben azt skandálta néhány demonstráló, hogy "bosszútállni jöttünk".

Tilos arcot eltakarni, dobálni, pirotechnikai eszközt használni

A rendőrség szerint a tüntetés elvesztette békés jellegét, ezért felszólították a tüntetőket, hogy tartózkodjanak a jogszabályok megsértésétől.

Ez még messze van az orosz viszonyoktól

Azért ez még nagyon messze van az orosz viszonyoktól. Ott sosem történhetne meg, hogy egy spontán tüntetés végigvonuljon a belvároson, úgy, hogy a rendőrség konstruktívan asszisztáljon az útlezárásokhoz. Ha vonulás mégis lehetne, az zárt rendőri láncon belül történhetne, nem lehetne békés egymás mellett vonulással elvegyülni, átmenni egy rendőrsorfalon séta közben.

Ott sosem történhetne meg, hogy a karácsonyi vásárba belesétálhatna a tüntető tömeg. Itt igen, és mindenki civilizáltan viselkedett, de ez legalább annyira a rendőrség, mint a tüntetők érdeme. A Kossuth térre a Parlament elé visszaérve persze ez változhat, de mindenképp pozitívum.

Minden eshetőségre felkészült a rendőrség

Most 30 rendőrt az első sor mögé rendeltek, és még további rendőrök állnak készenlétben.

Nem lehet megközelíteni a Parlament lépcsőjét

Taktikát váltottak a rendőrök, egy sorban felálltak nagyjából tíz méterre az Országház lépcsőjétől, ezzel elejét véve, hogy megdobálják őket.

Megy a pirózás a Parlament előtt



Több ezren tértek vissza a Kossuth térre

A hangulat továbbra is békés, most jön a Himnusz.

A Parlamentnél felcsedült a Tony Montana

Az ellenzéki sátorban tart a buli, miközben a tüntetők visszatérnek a Parlament elé, ahol éppen az elmúlt évek legnagyobb magyar slágere megy.



Nem minden szöveget vesz át a tömeg

Valaki megpróbálta elskandálni, hogy "Független bíróságot, a hatalmi ágak elválasztását, fékeket és ellensúlyokat!" - de senki nem mondta utána.

A Reagan-szobor is kapott egy matricát

"Én is túlórázok" felirat díszeleg a zakója zsebén. Ronald Reagan szobrának tegnap is kijutott a jóból, tegnap azt fújták a lába elé, hogy "háborús bűnös".

Komolynak ígérkezik a vasárnapi tüntetés is

Ez a Hősök teréről indul három órakor és a Kossuth téren ér majd véget. A "Boldog Karácsonyt, miniszterelnök úr!" című demonstráció iránt eddig közel 14 ezren jelezték a Facebookon, hogy kimennek vagy érdeklődnek iránta.

Timi mindekit meghív egy fánkra

"Timi mindenkit meghív egy fánkra" - kiabálta egy tüntető Vajna Tímea fánkozója mellett elvonulva, de a tömeg nem hitt neki.

Rendőrsorfal várja a tüntetőket a Kossuth téren

Visszaért a tömeg a Kossuth térre, 150-200 ember várja őket, szól a zene, rendőrsorfal állt fel a készenlétisekből, de ezúttal nem a parlamenti lépcsőn állnak, hanem a lépcső előtt sorakoztak fel 5 méterrel. Ami szintén új elem, hogy a Parlament lépcsőjénél lévő rácsokra felszereltek két térfigyelő kamerát.

Boldog karácsonyt, Orbán nélkül

A tömeg eleje a Szabadság térre érkezett, új skandálás is kialakult, a tömeg hátsó fele azt kiabálja, hogy "Boldog karácsonyt", az eleje azt, hogy "Orbán nélkül". Vélhetően a Kossuth tér lesz a végcél.

Karneváli hangulat

Karneváli lett a hangulat, a tömeg egy része azt skandálja "Bol-dog Kará-csonyt", a másik meg "For-ralt bort! For-ralt bort!"

A francia himnusz szól a Vörösmarty téren

Érzékeny helyre, a Vörösmarty téri karácsonyi vásárhoz ért a tömeg vége is. Lelassult, de belement a vásárlók közé. "Aki tüntet, velünk van!" - skandálják. Egy szaxofonos a francia himnuszt játssza.

Zúg az Orbán takarodj

Zúg a Váci utcán az "Orbán takarodj" a turisták csodálkozásától kísérve. Egy olasz társaság maga is skandált valamit, amíg elhaladtak a tömeg mellett.

Tojással dobálták meg Mészáros Lőrinc napilapjának épületét

Mint korábbi posztokban írtuk, pénteken Pécsen is tüntettek a túlóratörvény és a kormány ellen. A Szabadpecs.hu tudósítása szerint több százan vettek részt az eseményen, és bár a programban nem szerepelt, elkanyarodtak a Dunántúli Napló épületéhez is. Ezt az újságot nemrég kebelezte be a Mészáros Lőrinc féle Mediaworks, majd adta tovább pár napja a nagy fideszes médiaalapítványnak. Most tojással dobálták meg az épületet a pécsiek.

A Vörösmarty térre érkezett a tömeg, a turisták fényképeznek

Megérkezett a tömeg a Vörösmarty téri karácsonyi vásárra. A turisták fényképeznek, láthatóan váratlanul érte őket a dolog.

Volner: Ez egy keresztényellenes patkánylázadás, ha a Szent Korona is veszélybe kerül, hívom a Betyársereget

Ha egyszer úgy látjuk, hogy nem lesznek elegen, vagy egyszerűen csak veszélyben érezzük a Szent Koronát, kihívom a Kossuth térre a Betyársereg 300 jól képzett emberét és magunk teszünk rendet

– írta a Jobbikból kizárt, a Mi Hazánkban politizáló Volner János a Facebookon.

Miféle utolsó féreg az, aki tönkreteszi és felgyújtja a rászoruló gyerekek szánkóit? Miféle aljamunka megrongálni az ország karácsonyfáját? Miféle magyar- és keresztényellenes patkánylázadás az, amelynek résztvevői ki akarják hozni a Nemzet templomából a Szent Koronát?


Nem lankad a hangulat

Bár már órák óta tart a séta ebben a fogcsikorgató hidegben, továbbra is keményen megy a kántálás. Szigorúan szubjektív meglátás, hogy a legnépszerűbb rigmus most is a "Mocskos Fidesz!".

Bekanyarodott a tömeg a Március 15. térre

Keresztül ment a tömeg az Erzsébet hídon, a párezres szám kitart, bár egyre többen kiabálják, hogy "lassabban, lassabban". Az emberek a Ferenciek irányába indultak a hídról, majd befordultak a Váci utcába, onnan pedig a Március 15. térre mentek tovább.

Az Erzsébet hídon át mennek vissza Pestre

Elől egy "Elegünk van" molinót tartanak fiatal fiúk, mellettük sárgamellényes Párbeszéd- és Momentum- és Jobbik-aktivisták vonulnak, ki-ki a saját pártjához tartozó zászlókkal. A DK-s és MSZP-s emberek úgy tűnik, hazamentek. A felvételek alapján egyébként

Elegünk van! feliratú molinóval vonul a tömeg eleje az Erzsébet híd felé

Új rigmus is hallható: Orbán egy grincs!

Vasárnap Szegeden is lesz tüntetés

Úgy tűnik, a túlóratörvény megint egy olyan téma, amelyre Budapesten kívül megmozdulásokat lehet szervezni. Pénteken Pécsen tüntettek, vasárnap pedig Szegeden fognak.

Szerintük már a választást is elcsalták

A tüntetőkkel beszélgetve visszatérő vélemény, hogy már az országgyűlési választáskor is voltak csalások, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a legutóbbi parlamenti szavazás, ahol a képviselők kártyák híján is leadhatták a szavazataikat. Voltak, akik szerint már az egy órás leállás is a csalásról árulkodik.

Visszatérő motívum, hogy a tüntetőknek sem az ellenzékben sem a pártokban nincs bizalmuk, de többen elmondták, hogy az általános reménytelenség és enerváltság ellenére is kijönnek a gyerekeikért vagy az unokáikért tüntetni.

Egy BKV-busz vezetője elmondta, hogy neki abból még sosem volt gondja abból, hogy aktívan kinyilvánítja a politikai véleményét a facebookon, vagy elmegy egy tüntetésre, ezért még soha nem szólták meg a főnökei, nem tart ettől most sem. "Nem azért vagyunk itt hogy törjünk, zúzzunk, hanem hogy erőt mutassunk" - mondta.

Az Erzsébet híd felé tart a tömeg

Lejött a tömeg a Szabadság hídról, nagyjából végig meg is töltötték a hidat. Most a felső rakparton az Erzsébet híd felé tartanak. A hídon volt egy kisebb összeszólalkozás, a tömeg egyik része elkezdte skandálni., hogy le a pártzászlókkal, a másik fele, hogy együtt vagyunk erősek. Végül maradtak a pártzászlók.

A Szabadság hídra mennek

Újra egyesült a tömeg, egy kicsit szétszakadt az imént. Az embereket most már készenlétis rendőrök kísérik, mindenkinél van könnygáz. A rendőrök is kezdik elveszíteni a fonalat, az előbb az egyik kérdezte a másiktól: "Most a Blaha jön, vagy az már volt?"

Alekosz szakértői véleménye szerint az embereknek inkább haza kellett volna mennie

A Való Világ negyedik szériájának győztese ismét bebizonyította, hogy mindenhez IS ért, ezúttal a Kossuth téren, ahol a pénteki tüntetést próbálta személyesen megakadályozni.

A jelek szerint nem nagyon sikerült egyébként rávennie az embereket a hazamenetelre, valószínűleg mert mindenki tudta, hogy valójában nem is kezdődik hamarosan a Film+-on A bolygó neve: Halál.

Új rigmus született a rádió székháznál

Vagy legalábbis én még nem hallottam: "Megvették a lelketek, szátok lett a seggetek" - kiáltották a Bródy Sándor utcában, ahol feltűnt egy 68-as hangulatot idéző "Szeretkezz, ne túlórázz" feliratú tábla is.

Ide könnyű lesz minket bezárni

Konstatálta az egyik tüntető a menet végén, amikor észrevette, hogy befordultak a Bródy Sándor utcába a rádiószékház felé.

Orbán csak az erőből ért, azért vagyunk itt, hogy erőt mutassunk, nem azért, hogy szétverjünk bármit

mondta egy nyugdíjas programozó, aki 1984-ben kezdte a tüntetést. Szerinte átmeneti kormányra van szükség, amelyik helyreállítja az alkotmányosságot, de nem lát olyan politikai erőt, amelyik erre képes lenne, legfeljebb

Pár ezres tömeg jött össze a városban

A Bródy Sándor utcában pár percig farkasszemet néztek a tüntetők a régi rádió székház előtt álló rendőrökkel, majd továbbmentek, egyelőre nem tudni, merre.

Az autósok némán tűrik a tüntetést

A lezárt Kiskörút miatt óriási dugó van a Rákóczi úton és a Kossuth Lajos utcában, de az autósok nagyon türelmesek. Igaz, nincs az, mint tegnap, amikor ritmikus dudálással fejezték ki a szimpátiájukat.

A Magyar Rádió régi székházához mennek

Ez az Astoriához közel, a Bródy Sándor utcában található. A menetet határozottan momentumosok vezetik, akiknél pirotechnikai eszközök is előkerültek.

Hadházy: El kell takarítani a hatalom zsoldosait

A hatalom zsoldosai a Magyar Televízióban, a TV2-ben, az Origóban, a Pesti Srácokban és a Dunantúli Naplóban újabb, és onnan próbálják elhallgatni a tényeket - mondta Hadházy Ákos független képviselő a túlóratörvény miatt tartott pécsi fáklyás felvonuláson.

A politikus kijelentette, vannak még zsoldosai a hatalomnak: az a több tíz ezer ember, akik jól élnek az uniós pénzekből. Hadházy szerint "nagyon egyszerű dolgunk van: el kell takarítani ezeket a zsoldosokat". A politikus azt mondta, hogy ez úgy néz ki, hogy vissza kell foglalni a közmédiát, és el kell zárni a szabadon ellopható uniós pénzek útját.

Az Astoriától a Deák térig ér a tömeg

A rohamrendőrök a Kiskörúton a Dohány utcai Zsinagóga felől sorakoztak. Elpukkant az első (zöld) füstgránát, épp az Astoriánál.

Következő állomás: Astoria

Még mindig több mint ezren vannak, főleg most már fiatalok. Az előbb két srác beszélgetett mellettem, az egyik azt mondta: "Figyelj, én bármeddig ráérek, mert holnap nincs suli".

A rendőrök megnyitották a nagykörutat

A tüntető menet vége is a Deák tér felé fordult az Oktogonon, a rendőrök azonnal megnyitották a lezárt Nagykörutat.

A Nyugati tér kiürült

A Nyugati térről már továbbmentek a tüntetők, de autók továbbra sincsenek itt, mert a rendőrök a híd felől érkező forgalmat a Váci útra vagy a Deák tér felé terelik. A mellékutcákban a rendőrök járművei igyekeznek tartani a lépést a menettel.

Megérkeztek az Oktogonra

Az Oktogonon elkezdték skandálni, hogy "foglaljuk el a Deákot", úgyhogy arra mennek tovább, továbbra is nagyjából ezerötszáz ember vonul együtt a városban.

Vannak futballlszurkolók is

A menet eleje most ér a Nyugatihoz, itt nem csak diákok meg idősek vannak, ami abból is kiderül, hogy el-elhangzik egy-egy

vesszen Trianon!

meg

Kubatov takarodj!

is.

Valamit csinálni kell

"Mindig az értelmiség indítja el a változást. 1514-ben Dózsa György volt az értelmiség. 1848-ban Kossuth Lajos. 1910 után ott volt a műszaki értelmiség" - mondta egy férfi, aki szerint itt az idő, hogy csináljunk valamit. "Nem elég, hogy ötvenszer elmondjuk, hogy nem hagyjuk. Valamit csinálni kell, köszönöm."

A körút teljes szélességében haladnak a tüntetők a Nyugati felé

A menet eleje lassan a Nyugatinál, a vége a Margit hídnál van. A tüntetők azt kiabálják, hogy

rabszolgák nem leszünk

és hogy

aki dudál, velünk van,

meg hogy

Diktátor!


Kettészakadt a tüntetés

A menet eleje most ér fel a Margit hídra, a tüntetők kimentek az úttestre. A tömeg kisebbik része, úgy 100 ember a Parlament előtt maradt. A rendőrök egyelőre nem zárták le a Buda felőli forgalmat, de az autók megálltak, az emberek az autók között és a sínen tartanak a Nyugati felé. 1,5-2 ezren lehetnek.

A fiam tizenkétórázik a gyárban

A fiamért vagyok itt, aki heti háromszor 12 órázik a gyárban, és még erre jöjjön újabb túlóra?! - mondta egy asszony a Kossuth téren. Két napja is volt kint, először pedig tavasszal tüntetett. Ő már a választások eredményében sem hisz, szerinte a "rendszerváltó hangulatban" manipulálták a szavazatokat. Mégis hisz benne, hogy ellenzéki összefogással "az egypártrendszer leváltható", választás útján is.

A téren úgy száz ember maradt, akik spontán beszédeket hallgatnak. Egy felszólaló szerint jobb lenne visszajönniük a tüntetőknek.

Pécsen fáklyás felvonulást tartanak

Szintén a túlóratörvény ellen mennek utcára a baranyai megyeszékhelyen.

Kettészakadt a tüntetés

A menet eleje most ér fel a Margit hídra, a tüntetők kimentek az úttestre. A rendőrök egyelőre nem zárták le a forgalmat, így az emberek az autók között és a sínen tartanak Buda felé. 1,5-2 ezren lehetnek.

Így beszélt egy rendőr egy előállított fiatal tüntetővel

"Ne gúnyolgassál, mert olyat beverek, hogy beszakad a fejed, megértetted? Megértetted?" - mondta a rendőr a tüntetőnek, aki gördeszkájával leverte egy rendőrautó visszapillantóját.

Elindultak a Margit híd felé a tüntetők

A most már spontán tüntetés szervezői arra kérték a nagyjából ezer sétálni induló embert, hogy ne rongáljanak meg semmit, viszont legyenek minél hangosabbak.

Hamarosan elindulnak egy híd felé

Megszavaztatták az embereket, hogy legyen-e vonulás, kézfeltétellel azt választották, hogy igen. Ezután azt is eldöntötték közösen, hogy híd vagy csomópont felé menjenek-e, a híd mellett döntöttek. Valószínűleg a Margit híd felé veszik az irányt.

A rohamrendőrök a Parlament főbejáratánál sorakoznak

Tömörödő sorban védik az épület lépcsőjét, de egyelőre nincs mitől, mert se petárdákat, se pirotechnikai eszközöket nem látni a tömegben.

Még gyülekeznek az emberek

Nagyon sok az idős tüntető és a fiatal, nagyon vegyes a résztvevők összetétele, és pár fős csoportokban folyamatosan érkeznek az emberek. A hideg miatt a legtöbben zsebre dugott kézzel állnak a hideg miatt, alig látható transzparens és zászló. A tüntetés végén nagy a tanácstalanság, mondja kollégánk.

Egyelőre kevesen vannak a tüntetők

Ezer ember lehet a hideg Kossuth téren, mondja a helyszínen lévő kollégánk. A 2-es villamos zavartalanul halad.

Századvég: 60%-os a parlamenti obstrukció elutasítottsága

A kormányközeli Századvég telefonos felmérést készített ezres mintán az elmúlt napok belpolitikai eseményeiről. Az MTI-hez eljuttatott adataik szerint a megkérdezettek 92 százaléka hallott arról, hogy „ellenzéki politikusok a szerdai ülésen megpróbálták megakadályozni az Országgyűlés munkáját”. A Századvég szerint az akciónak 60 százalékos volt az elutasítottsága a lakosság körében.

A felmérésben az utcai tüntetésekről is kérdeztek. A válaszadók 83 százaléka elítélte a tüntetők agresszivitását, nem tartja elfogadhatónak az utcai erőszakot és a rendőrök ellen irányuló agressziót egy ilyen tüntetésen.

A tüntetés hivatalos része véget ért

A rendező, Krasznahorkai Emma bejelentette, hogy a tüntetés hivatalos része véget ért. Hamarosan eldől, hogy miként folytatódik az este.

Több szempontból is szétszakadt az ország

Az ország szétszakadt a nagyon kevés gazdag és a nagyon sok szegény emberre. Nemcsak az emberek, hanem, az ország is szétszakadt: van néhány gazdag és sok szegényebb megye. Schmuck szerint a generációk is szétszakadnak, a nyugdíjasok egyre inkább leszakadnak anyagilag a fiatalabbaktól.

Milyen kormány kényszeríti túlórázásra az embereket?

Ezt már Schmuck Erzsébet, az LMP képviselője kérdezi. Milyen kormány az olyan, ami a multik markában van, és a multik érdekeit védi az emberek helyett? Ez nem más, mint a Fidesz-kormány - jelentette ki Schmuck, amire a tömeg elkezdte skandálni, hogy "Elegünk van!".

Schmuck: Szétszakadt az ország

Az LMP-s Schmuck Erzsébet szerint vannak nagyon szegény és gazdag megyék, leszakadnak az idősek. A kormány nem hajlandó emelni a minimumnyugdíjat. Ez tarthatatlan. Nem folytatható, hogy minél olcsóbban minél többet dolgozzanak az emberek. A kormány minden tiltakozás ellenére bevezette a "rabszolgatörvényt". Követeljük, hogy vonják vissza, és Áder ne írja alá. Tisztességes béreket és megélhetést Magyarországon, köszönt el Schmuck.
Előkerültek a világító telefonok, de nem úgy, mint máskor

A Párbeszéd képviselője arra kérte az összegyűlt nagyjából ezer embert, hogy kapcsolják be a zseblámpájuk, és fordítsák maguk felé, mert a megváltás nem az ég felől fog jönni, hanem saját maguktól.

Tordai erkölcsi véglények a fideszes képviselők

Tordai Bence, a Párbeszéd képviselője a következő felszólaló. "Ezek az erkölcsi véglények megpróbálták átnyomni a rabszolgatörvényt. Belenyomtam a telefonomat Orbán pártelnök arcába, nektek köszönhetően ez a közvetítés 2,3 millió emberhez jutott el".

Elszállt a hangosítás a Kossuth téren

Nem működik a hangosítás, ezért élő mikrofonoznak: a tüntetők megismétlik azt, amit Torda Bence (Párbeszéd) mond. Vagy azt kiabálják, hogy

demokráciát!

A hölgyek is ott lesznek a tüntetésen

Vadai azzal zárta a beszédét, hogy az ellenzéki pártok egyeztetik a lépéseiket, és Vadai szeretné, ha "mi nők" hogyan tudnánk még harcosabbak lenni. Szükség van a harcra, de a nyugalomra, békére, Jézuskára is, akit "mi nők tudunk megteremteni".

Együtt tudjuk megcsinálni a közös nagy álmot, az európai tisztességes demokratikus Magyarországot.

Vadai: A rendőrök tegnap elveszítették a türelmüket

De ne rájuk haragudjatok, mondja Vadai Ágnes a tüntetőknek, hanem azokra, akik ideküldték őket. Orbán Viktor az ülésteremben Vadai szerint csak lesütötte a szemét, nem mert ránézni, és ugyanez igaz Áder Jánosra is, aki csak a hatalom bábja.

Nincsenek jogaink

Vadai szerint szerdán világossá vált, hogy nincsenek jogaink. Van Út a börtönbe program, és ők ennek a részi lesznek.

Elvették a szavak tartalmát. Ma egy jogot kapott a magyar polgár, hogy szombaton is dolgozzon.

Vadai: szerdán valami megváltozott

A DK-s Vadai Ágnes szerint nem normális, hogy a Fidesszel szemben állókat, amiért mást gondolnak Magyarországról, magyarellenesnek nevezi a hatalom. Többségük van, de felelősségük is: figyelni a kisebbségre. Vadai szerint a pártok szerdán rájöttek, hogy a jövőre kell figyelniük. Az emberek megunták azt, ami az elmúlt években a Parlamentben zajlott. De senki ne gondolja, hogy a parlamenti ülésszak végével az ellenállásnak is vége.

Ezren vannak a téren, és folyamatosan érkeznek emberek

Felállt a rendőrsorfal a Parlament lépcsőjén. A Kossuth tér oldalán rohamsisakos rendőrök is gyülekeznek.

Magyarországon nem a munkaórák számát, hanem a munkabéreket kellene növelni

Ezzel az erős mondattal búcsúzott Herczeg Mária, a Magyar Szakszervezeti Szövetség női tagozatának vezetője.

A munkásnak kevesebb joga van, mint a tőkésnek

Aki azt mondja, hogy egy magyar munkavállalónak ugyanannyi joga van, mint a tőke képviselőjének, az nem mond igazat Herczeg szerint. "Elfogadhatatlan az a módszer, hogy magát szakértőnek kinevező képviselő uraknak a hátsó ajtón behoznak egy törvényt, és azt megszavaztatják a parlamenttel. Hát milyen az ország az ilyen? Egy rendes országban ezt megbeszélik az érintettekkel".

A munkások problémái érdekei senkit sem érdekelnek

Herczeg Mária, a Magyar Szakszervezeti Szövetségnek női tagozatának vezetője beszél. Ugyanannyit akarunk keresni, mint egy határral nyugatabbra, vagy akár most már keletebbre - jelentette ki. Herczeg szerint mérhetetlen cinizmus azt mondani, hogy bárki is többet szeretne dolgozni. A szakszervezeti vezető szerint sok "munkaügyi szakértő" megszólalt mostanában a médiában, de hülyeségeket mondtak, és közben a melósok problémáival nem foglalkozik senki.

Álljatok készen, ha ezt a hatalmat el kell zavarni

De ne hagyjátok magatokat provokálni, az erőszak határát soha ne lépjétek át, mert akkor nem fogjuk őket elzavarni, zárta a beszédét Varga-Damm Andrea.

A közigazgatási bíróság és a honvédelmi rendszer átalakítása a legnagyobb veszély

Varga-Damm Andrea, a Jobbik képviselője szerint az országot most ezek fenyegetik leginkább, mert korlátlan hatalmat biztosítanak a hatalomnak. 9,7 millió embernek egyenlő joga és reménye van a jó életre. Ő csak abban bizakodik, hogy a rendőrök, ügyészek, bírók, tanárok, adóellenőrök is mind demokráciát akarnak, a parancsait úgysem fogják teljesíteni.

Kevés a transzparens, inkább pártzászlók a Kossuth téren

A tér negyedén álló, de lassan sűrűsödő tömegben szinte nincs transzparens. Egy "Nem ártani!", "Orbán szétlopta az országot", egy kartonpapírra írt "Miniszterség! Álljatok fel a székből és kezdjetek el dolgozni" feliraton kívül csak néhány nemzeti zászló, momentumos és mszp-s zászló látható. A tömeg inkább zsebredugott kézzel hallgatja a beszédeket a hidegben.

Varga-Damm: Beteg despotaként ugrálnak a hátunkon

Varga-Damm Andrea, a Jobbik képviselője arról beszélt, hogy az ellenzék különböző pártjai azért állnak egy színpadon, mert együtt keresik a nép boldogulását, amit 1990-ben azok ígértak, akik most beteg despotaként ugrálnak a hátunkon. Akik ausztriai életszínvonalat ígértek, de most mégis a 400 órás túlóra lehetőségét vezetik be Európa második legrosszabbul élő országába.

Hogyan áll a sátor a Kossuth téren?

A sátor január 1-jéig kapott engedélyt. Egy szervező szerint ittléte óta sokszor próbálták elmozdítani delegációk érkezésére hivatkozva, legalább egy időre, de nem jártak sikerrel. "Polgári engedetlenség is volt, de sorra nyertük meg, mert megvan az engedély. A delegációkat meg a képviselők se látták" mondta egy szervező, aki szerint az utóbbi napokban már nem próbálta a rendőrség elmozdítani a sátrat.

Ha nem jövök ki, hogy várom el mástól, hogy itt legyen

Donáth szerint addig kell kimenni tüntetni, amíg a kormány meg nem érti, hogy lehet ők vannak többségben a parlamentben, de "amit most csinálnak, azzal biztos hogy nincsenek többségben a társadalomban".

Olyan rendőrökkel találkoztam, akik idén már 600 órát túlóráztak

A Momentum alelnöke szerint nem a rendőrök hibája, hogy ezt csinálják a rendőrök. "Velük is szolidarítani kell és az össze olyan munkással, akik túlóráznak".

A politikus mindenkit arra kért, hogy menjen három órára a Hősök terére, ahol a szakszervezetekkel lehet tüntetni a túlóratörvény ellen. "Addig még van idő, hogy mindenki beszéljen az ismerőseivel" - mondta.

Nem mi, hanem a kormány lépte át a vörös vonalat

Amikor engem letepertek és hátrahúztak, akkor nem a Momentum alelnökét tepertek le, hanem egy tüntető lányt, aki háttal állt a rendőrsorfalnak. A politikus szerint nem olyanokat vittek be, akik rendőrökre támadtak, hanem akik dühösek és elégedetlenek voltak. "A vörös vonalat nem, mi hanem a kormány lépte át" - mondta.

Ezek el fogják vágni mindenkinek a torkát

Kunhalmi szerint nincs más lehetőség, csak az összekapaszkodás. Térdre fogjuk őket kényszeríteni, és várjátok el, hogy egységesek legyünk - jelentette ki a politikus.

Ez nem összefogás blabla

Ma olyan történelmi pillanat van, hogy bármilyen politikai siker elérésének előfeltétele, hogy a teljes összefogjon - jelentette ki Kunhalmi Ágnes.

"Ez a gyönyörű ország többet érdemel, a saját hazánkban néznek minket hülyének" - mondta.

Meg kell érteni, hogy magas színvonalú legyen az iskolai képzés

Kunhalmi Ágnes arról beszél, hogy magas szintű általános iskolai és szakképzésre van szükség, valamint el kell érni a diplomás emberek számának kritikus szintjét.

Kunhalmi: A jogokért újra és újra meg kell harcolni

A szocialista képviselő szerint semmilyen erkölcsi alapja nincs arra Kövér Lászlónak, hogy bármilyen büntetést kiszabjon rájuk a szerdai akció után. 1990-től 2012-ig nem volt ilyen jogköre a házelnöknek, ezt már a Fidesz vezette be.

A CEU diákja az rendőrségre előállítottak melletti szolidaritásról beszélt

Szolidaritást kell vállalni azokkal, akiket az előző nap őrizetbe vettek és bent tartanak, monda a tüntetésen elsőként felszólaló Szíjártó Imre, a CEU hallgatója. Vannak köztük olyanok, akiket kutyasétáltatás közben vettek őrizetbe, és külföldiek is.

A karácsonyfánál lesznek a beszédek

A szervező Facebookon arra kérte a tüntetőket, hogy öltözzenek melegen.

Ma nem fogják betörni a Parlament ablakát

Mert leengedték az épület redőnyeit a rendőrök.

Egyelőre pár százan vannak a téren

A rendőri készültség is elég alacsony, nincs még rendőrsorfal sem a lépcsőnél. A parlament két oldalán vannak nagyobb rendőrcsoportok, illetve a Képviselői Irodaház környékén. A beszédek akkor kezdődnek, ha többen megérkeznek. Egy ember szánkóval jött.

Sok újdonságot hoztak a decemberi tüntetések

Sok a fiatal, több az indulat, tanácstalanabbak a rendőrök és szimbolikus tereket is elfoglalnak.

index.hu

Feltöltve: 2018.12.14.
Megnézve: 2048

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra