HIRDETÉS
HIRDETÉS

Ma 10 órától tüntettek a szakszervezetek a túlóratörvény ellen, több ezren vettek részt a demonstráción.

Szombaton a tömeg a Jászai Mari téren tiltakozott a túlóratörvény ellen, onnan vonultak át a Kossuth térre, ahol eleinte rendőrök fogadták őket a lezárt téren, később azonban beengedték az addigra 200-300 fő-re csökkent tömeget.

Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke beszédébenkifejtette, hétfőtől már nem csak Budapesten számítanak a tiltakozókra, hanem országos szintű útlezárásokat szerveznek.

"Ebben az országban mindenre van pénz, csak a bérünkre nincs." - mondta Kordás Lászkó.

Dr. Szilágyi József is felszólalt a LIGA Szakszervezetek társelnökeként és EVDSZ elnökeként kifejtette:

"Értsék meg a gazdasági és politikai vezetők: nem vagyunk robotok!...Mi nem tüntetni akarunk, hanem párbeszédet, megfelelő életet, élhető béreket!"

A Külügyminisztériumi Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Mezei Tibor szerint a rabszolgatörvénynek pusztulnia kell!

Székely Tamás szólalt fel utolsónak, a Magyar Szakszervezeti Szövetség alelnökeként, és a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének elnökeként elgondolkodtató mondatokkal zárta a beszédeket:

"Hatalmas gépek között, halálos vegyszerekkel, üvöltöző zajjal, hűtőkamrák hidege mellett is termelni kell. Télen, nyáron, ünnepnap a gép forog. A mi kollégáink betegségben élnek, és korán halnak meg. Nem úgy, mint a közpénzen, benzinkártyákkal tankoló, luxusautókkal parkoló politikus urak. Itt tüntetnek velünk az Audi kiváló dolgozói. Ők gyártják azt az autót, amiből nem hajlandó kiszállni a politikus, hogy szóba álljon velünk, dolgozókkal."

Hétfőn tehát érdemes figyelni majd, hol lesznek útlezárások, mellyel szintén a rabszolgatörvény ellen szólalnak majd fel a szakszervezetek.

Jelenleg évente 250 óra túlmunkára kötelezhető a dolgozó, ami kollektív szerződés esetén 300 óra is lehet. Jövőre ez már 400 órára növekedhet, ami azt jelenti, hogy akár minden szombaton elrendelhető lenne egy teljes munkanap ledolgozása. A túlmunka 400 órára emelése csak kollektív szerződéssel rendelhető el a legfrissebb módosító javaslat szerint. Jelenleg 12 hónap a munkaidőkeret, vagyis egy éven belül kell elszámolni a szabadnapokkal és a túlórapénzekkel. Ez harminchat hónapra emelkedne, vagyis három év elteltével kell kifizetnie a munkáltatóknak a túlórapénzeket, és hároméves átlagban kell meglennie a napi nyolcórás munkanapnak.

(Index)

Feltöltve: 2018.12.08.
Megnézve: 1532

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra