HIRDETÉS
HIRDETÉS

Újabb bizonyítékok kerültek elő arról, hogy Habony Árpád miniszterelnöki tanácsadóhoz köthető emberek részt vettek a sokat bírált letelepedésikötvény-üzletben

– áll a Direkt36 szerda reggel megjelent cikkében.

A lap birtokába került néhány bizalmas irat, amelyek újabb bizonyítékát nyújtják annak, hogy
Kapcsolódó
Habony barátaié lehet a Stadionok-irodaház
Habony barátaié lehet a Stadionok-irodaház

2008 óta próbálták megvenni a grúz-izraeli üzletemberek az irodaházat, az üzletet most okézta le a Fővárosi Közgyűlés

egy bizonyos Shabtai Michaeli nevű, Habonnyal szoros baráti és üzleti viszonyban álló grúz–izraeli üzletember (övé egyébként a Princess pékséglánc is) részt vett a VolDan Investment Limited nevű cég működésében, amely Oroszországban árusított letelepedési kötvényeket;
egy kötvényvásárló ügyében Kosik Kristóf ügyvédi irodájának egyik munkatársa intézkedett; ez az iroda több alkalommal képviselte a miniszterelnöki tanácsadót, és már évek óta a letelepedési kötvények egyik legnagyobb haszonélvezőjeként tartják számon.

Hogy Shabtai Michaeli és Kosik Kristóf érintett az ügyben, már évek óta ismert volt, mások mellett az azóta megszüntetett Heti Válasz írt erről cikksorozatában. Shabtai Michaeli kötvényüzletben való érintettségére a Direkt36 most újabb bizonyítékot hozott, egy kötvényvásárlónak kiállított, 300 ezer euróról szóló számlán a VolDan pecsétjénél Shabtai Michaeli neve és aláírása szerepel, de több, kötvényvásárlással kapcsolatos levelezésben is szerepel a privát gmailes címe. Az üzletember kerek perec tagadta érintettségét, de

még a konkrétumokra vonatkozó kérdések meghallgatása előtt azzal fenyegetőzött, hogy büntetőeljárást fog indítani.

A Direkt36 bizonyítékkal rendelkezik Kosik Kristóf ügyvédi irodájának érintettségéről is. Az ügyvédi iroda egyik dolgozója ugyanis a munkahelyi, drkosik.com-os végződésű emailcíméről küldött levelet a VolDan egyik dolgozójának egy adott kötvényvásárláshoz szükséges dokumentumokkal kapcsolatban.

A letelepedési kötvényekkel kapcsolatos sajátos gyakorlatról itt írtunk részleletesen. A lényeg, hogy a kötvényprogramot a Habonnyal régóta közeli viszonyban lévő Rogán Antal fideszes politikus kezdeményezte még 2012 őszén, még a parlament gazdasági bizottságának vezetőjeként. A kötvények forgalmazására a gazdasági bizottság nyílt pályáztatás nélkül választott ki néhány, jellemzően offshore hátterű, átláthatatlan tulajdonosi struktúrájú céget. Ezek a vállalkozások milliárdokat kerestek az ügyfeleknek felszámolt 40-60 ezer eurós kezelési költségen, de közben a magyar állam akár 30 milliárd forintot is bukhatott a programon.

A cégek között felosztották a földrajzi régiókat, és mindegyik társaság csak meghatározott területen és állampolgároknak árulhatott kötvényeket. A VolDan többek között Oroszországban és több más egykori szovjet tagállamban tevékenykedhetett.

A Direkt36 Bevándorlási és Menekültügyi Hivataltól kapott adatai szerint

384 orosz befektető és családtagjaik, összesen 1265 orosz állampolgár kapott magyar letelepedési engedélyt a kötvényprogramban.

Az ügyintézési díjakból (amely a Voldan Investments honlapján található információk szerint befektetőnként 60 ezer euró volt) a cégnek több mint 7 milliárd forint bevétele származott.

index.hu

Feltöltve: 2018.10.10.
Megnézve: 1741

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra