Jászapáti Petra hatodik lett szombaton a rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres versenyében a pjongcsangi téli olimpián. Liu Shaolin Sándor versenye azonban nem úgy sült el, ahogy reméltük.

A szegedi sportoló 1500 méteres versenye kezdődött korábban a rövidpályás gyorskorcsolyázók döntői közül. Jászapáti két percen át a mezőny végén haladt, majd az utolsó körben egy helyet javított, és végül pontszerzőként, a hatodik helyen ért célba.

Jászapáti a második magyar pontszerző a dél-koreai játékokon, egy hete Liu Shaolin Sándor ötödik lett ugyanezen a távon.

Az MTK versenyzője, Liu Shaolin számára viszont drámai pillantokat tartogatott a döntő: a magyar gyorskorcsolyázó ugyanis kicsúszott, majd kizárták a férfi 1000 méteres táv döntőjében. Mint megírtuk, Liu Shaolin édesapja is a helyszínen szorított fiának a versenyek során, azonban hiába korcsolyázott magabiztosan a negyedöntőben és az elődöntőben is, végül drámai véget ért a verseny a fiatal sportoló számára.