HIRDETÉS
HIRDETÉS

Akad, amit nem akarnánk a szolgáltató orrára kötni? Tökéletes anonimitás ugyan nincs, de megközelítő megoldások, ráadásul ingyen is léteznek.

A névtelenség természetesen nem a vírusok és egyéb kártevők, hanem a túl kíváncsi internetes szolgáltatók ellen kínál védelmet.

Először is: VPN

Végletesen leegyszerűsítve a VPN (Virtual Private Network, azaz virtuális magánhálózat) olyan – az interneten leginkább szoftveresen elkülönített – hálózat, amelynek a külvilág felé titkosított az adatforgalma. Ez többek között arra is alkalmas, hogy a számítógép vagy mobil tényleges IP-címe helyett más IP-vel, névtelenül léphetünk a webre.

Ingyenesen használhatunk VPN-t például a népszerű Opera böngészővel (asztali gépre, Androidra, iOS-re, ami gyárilag beépítve kínálja a lehetőséget.

Kattintással választhatunk öt ország közül, hogy úgy látszódjunk külső szemnek (a munkáltatónké nem az!), mintha ténylegesen Kanada, Egyesült Államok, Németország, Hollandia, vagy Szingapúr területén tartózkodnánk.



VPN-nel lassabb adatkapcsolat érhető el, ezért csak indokolt esetben célszerű bekapcsolni.

Nem csak a Google kíváncsi

Hanem az összes nagy kereső szereti gyűjteni az adatokat.

Ahányszor csak keresőmotort használunk, a keresési adatokat, az IP-címünket rögzítik, sütiket helyeznek el a készüléken.

Ha adott esetben olyasmi után érdeklődünk, amit talán jobb lenne, ha mégsem gyűjtenének adatbázisba, akkor számos – természetesen ingyenes – lehetőséget lehet igénybe venni.

Sokak kedvence a diszkrét DuckDuckGo, mert megadja gyorsan a találatokat, de nem tart az arcunkba az érdeklődésünk alapján rendeződő reklámokat, s nem tárol semmilyen információt.

Kiválóan alkalmas a magánszféra őrzésére Hulbee és a Yippy is.

hirado.hu

Feltöltve: 2017.08.15.
Megnézve: 1082

| Többi

További hírek

Vissza a főoldalra