
A kutatás-fejlesztésre és innovációra igénybe vehető adókedvezmények radikális átalakítására készül a kormány. A nyár végére várható a döntés, de a lehetséges módosításokról már megkezdődött a konzultáció - nyilatkozta a Világgazdaságnak a kormányszóvivő.
Nagy Anna elmondta: a cél a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenység ösztönzésére szolgáló adókedvezmények egységesítése és egyértelművé tétele. A jelenlegi szabályozás ugyanis nem egységes és nem mindenben harmonizál az európai gyakorlattal.
A kormányszóvivő szerint számos kiskaput rejt a jelenlegi rendszer, ami lehetővé teszi, hogy a kedvezményeket adóelkerülésre használják. Nagy Anna hangsúlyozta: fontos, hogy a kedvezmények valóban arra menjenek, amire szánják.
Külön kiemelte a fiatal vállalkozásokat, és azt ígérte, hogy a széles körű igénybevétel érdekében külön kategóriát létesítenek az Európai Unióban is preferált vállalkozói csoport számára.
hirado
2011.05.19. 10:49