HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > ÜZLET > Százmilliárdok hagyták el az országot

t: 313

Százmilliárdok hagyták el az országot

Felgyorsult az utóbbi öt-hat évben a hazai pénzek külföldre vándorlása - derül ki a Blochamps Capital felméréséből.

Karagich István, a cég ügyvezető igazgatója szerint nehéz megmondani, hogy évente mekkora összeg hagyja el az országot, de nem tévedünk nagyot, ha ezt a pénzmennyiséget 200 és 300 százmilliárd forint közé tesszük.

A szakember szerint a távozó pénzek nagy részét a vállalkozások és a lakosság legális megtakarítása teszi ki, de jelentős arányt képviselnek a korrupcióból származó jövedelmek is.

Tíz évvel ezelőtt még sokkal nehezebb volt külföldre menekíteni az adózás elől elrejtett pénzeket, mert nem voltak olyan olajozottan működő módszerek, mint manapság.

Ám hat-nyolc éve már bevett dolog egy ügyvédi irodán keresztül offshore céget alapítani és azt hazai gazdasági társaságok működtetéséhez használni - vázolta fel a változások okát Karagich István.

hirado

2010.11.09. 10:26

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek