HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > ÜZLET > Munkahelyen is zaklatnak a bankok

t: 262

Munkahelyen is zaklatnak a bankok

Egyre többször fordul elő a munkahelyeken, hogy a főnök azért hívatja magához a dolgozóját, mert levelet kapott annak bankjától. Ebben tájékoztatják a céget, hogy a munkavállalója késésben van a törlesztőrészlet kifizetésével - írja a Magyar Hírlap.

Az adatvédelmi ombudsman hivatala az alábbiakat válaszolta: a hitelintézetekről és pénzügyi vállalkozásokról, valamint a személyes adatok védelméről szóló törvény alapján a bank jogsértést követ el, ha a hitelfelvevő munkaadóját tájékoztatja az elmaradt hitelrészlet összegéről, vagy annak levonását kéri a munkabérből. Kivéve, ha a hitelszerződésben erre vonatkozólag a felek megállapodtak.

A Bankszövetség közölte: nem tudnak ilyen esetekről. Ha mégis lennének, akkor azt biztosan nem bankok, hanem a különféle pénzközvetítő cégek követhették el.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) leszögezte, hogy a hitelintézeti törvény egyértelműen rendelkezik a banktitokról. Ez az információ pedig ebbe a körbe a tartozik.

hirado

2010.11.08. 10:36

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek