
Jövőre valószínűleg a jelenlegi duplájára nő a kötött segélyhitelre fordítható támogatás - írja a Világgazdaság.
A lap szerint nagy ugyanis az érdeklődés az ilyen, a magyar termékek és szolgáltatások exportját elősegítő konstrukciók iránt. A munkát a Nemzetgazdasági Minisztériumból irányítják majd.
A lap úgy tudja, hogy egyebek mellett erről is szó volt a kötött segélyhitel-munkacsoport legutóbbi, az új kormány megalakulását követő első ülésen.
Botos Balázs, a munkacsoport vezetője, a Nemzetgazdasági Minisztérium külgazdasági helyettes államtitkára a lapnak azt mondta: a múlt csütörtökön tartott ülésen a tárcaközi bizottsági szerepet betöltő testület egy sor kérdésről döntött, amelyeket hamarosan a kormány elé terjesztenek. Ezek között van az idevágó jogszabály módosítására vonatkozó igény.
hirado
2010.09.20. 10:56