HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > KÜLFÖLD > Újabb tüntetések a koránégetési terv ellen Afganisztánban

t: 187

Újabb tüntetések a koránégetési terv ellen Afganisztánban

Afganisztánban szombaton is folytatódtak a tüntetések a floridai lelkész koránégetési terve ellen, annak ellenére, hogy Terry Jones tiszteletes előző nap bejelentette, eláll annak megvalósításától.

Logar tartomány székhelyén, Puli-Alámban helyi idő szerint szombat délelőtt ezrek vonultak az utcákra, "Halál Amerikára" jelszót skandálva. A hatóságok a levegőbe leadott riasztó lövésekkel igyekeztek megakadályozni a feldühödött tömeget attól, hogy megrohamozza a tartományi kormányzóság épületét. Sebesülésekről nem érkezett jelentés.

Pénteken hasonló tiltakozó megmozdulásokra került sor több afganisztáni városban. A pénteki tüntetések során egy tüntető életét vesztette, és legkevesebb 11-en megsebesültek.

hirado

2010.09.11. 11:30

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek