HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > KÜLFÖLD > Eloltották a tüzeket a kaliforniai San Brunóban

t: 166

Eloltották a tüzeket a kaliforniai San Brunóban

A tűzoltók csaknem teljesen eloltották pénteken az előző nap történt gázrobbanás okozta tüzeket a kaliforniai San Brunóban. A katasztrófa halálos áldozatainak száma a korábban közölt hat helyett négy.

Abel Maldonado kaliforniai kormányzóhelyettes közölte: többet akar tudni azokról a híresztelésekről, amelyek szerint a helyi lakosok korábban többször is értesítették a gázvezeték-hálózat tulajdonosát, a helyi gáz- és áramszolgáltatót, hogy gázszagot éreznek. "A katasztrófáért felelnie kell valakinek. A vezeték a Pacific Gas and Electricé" - mondta.

A tűz sérült áldozatainak száma 52. Korábbi jelentések szerint legalább 20 embert kórházba kellett szállítani. Csaknem kétszáz ház gyulladt ki, közülük 38 leégett. A korábbi hírek még több mint ötven megsemmisült házról szóltak.

A kormányzóhelyettes szükségállapotot hirdetett a San Francisco nemzetközi repülőterének közelében található San Brunóban és San Mateo megyében. Arnold Schwarzenegger kormányzó nincs Kaliforniában, jelenleg hivatalos úton Ázsiában tartózkodik.

hirado

2010.09.11. 11:28

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek