HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Válság ellen válságfű - Lakat kerülne börtönökre

t: 669

Válság ellen válságfű - Lakat kerülne börtönökre

Öt börtön ideiglenes vagy végleges bezárását tervezi a kormány az év második felében, amellyel 2010-ig csaknem egymilliárd forintot takarítanának meg - értesült a Magyar Nemzet.

Lakat kerülne a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet Gyorskocsi utcai- illetve az Állampusztai Országos Büntetésvégrehajtási Intézet solti létesítményére, és végleg megszüntetnék a Szabolcs-Szatmár Bereg megyei, a Nagyfai és a Zala Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetet.

Takarékossági okokból emellett fejenként napi 10 dekával csökkentenék a rabok kenyéradagját , és lejjebb kapcsolnák a cellák éjszakai fűtését is - írja a lap.

Sőt, befagyasztanák az őrök és más dolgozók jutalom- és szociális pénzkeretét is, a televíziókat pedig kevesebb áramot fogyasztó LCD készülékekre cserélnék.

Spórolási céllal megszüntetnék a vízforralást is, a meleg italokhoz automatákat szereznének be.

hirado

2009.05.15. 11:03

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek