HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Olajügyek, kárpótlási jegyek, vissza nem térített egzisztencia-hitelek

t: 121

Olajügyek, kárpótlási jegyek, vissza nem térített egzisztencia-hitelek

Tóth Károly szerint három csoportba sorolhatóak azok az emberek, akik kétes módszerekkel gazdagodtak meg itthon a kilencvenes években. Nevüket mindképpen nyilvánosságra kellene hozni ahhoz, hogy megtisztulhasson a közélet - állította a baloldali politikus Nap-keltében.

Tóth Károly tagja volt a kilencvenes évek végén megalakult olajbizottságnak. A politikus szerint a kilencvenes években kétes módszerekkel meggazdagodott emberek neveit három részre lehet osztani: akik az olajügyekből szerezték a vagyonukat, akik kárpótlási jegyekkel üzérkedtek, illetve akik a vissza nem fizetett egzisztencia-hitelnek köszönhetik meggazdagodásukat.

Tóth Károly a Magyar Televízió reggeli műsorában elmondta, hogy a korábban titkosított olajügyes iratokból szerinte ez a három névsor összeszedhető. A politikus úgy véli, azért lenne fontos ezeket a neveket megtudni, mert akadhatnak köztük olyanok, akik most például a közélet szervezésére tanítanak, és ez nem helyes. A képviselő nem fejtette ki, kire vagy kikre gondolt itt.

A nevek nyilvánosságra kerülésének - az esetek nagy részében - már nem lenne jogi következménye az elévülés miatt, de a társadalomnak ettől függetlenül joga van megismerni az igazságot. Ezzel teljesen megtisztulna a közélet - állítja a politikus.

"Miért olyan tragédia, hogy kiderül néhány emberről - mindegyik pártban -, hogy érintett volt, vagy kiderül a rendvédelmi szerv néhány tagjáról vagy az ügyészségi tagokról, hogy összejátszott az olajosokkal" - tette fel a kérdést Tóth Károly, hozzátéve: "egyszer mindenkinek fizetnie kell", mert nem lehet különbséget tenni ember és ember között amiatt, hogy most milyen pozícióban van.

Tóth Károly elmondta még, hogy a 85 évre titkosított iratokból egyedül az információk beszerzésének módját, és az információkat szerző nyomozók, rendőrök neveit nem kellene nyilvánosságra hozni. A szocialista politikus a legnagyobb hibának az olajügyek mostani kezelésében a részletekben való eltévedést tartja. A részletek zavart okoznak ugyanis, és szerinte ez a bűnösök érdekeit szolgálja.

hirado

2007.06.27. 10:24

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek