HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > KÜLFÖLD > Tömegsírra bukkantak: pestisben hunytak el az áldozatok

t: 1119

Tömegsírra bukkantak: pestisben hunytak el az áldozatok

Pestisben elhunyt 1560 ember holttestére bukkantak a velencei lagúna egyik szigete kórházának maradványai között olasz régészek. Valamennyien az 1423 évi nagy pestisjárványnak estek áldozatául - számolt be szerdán róla a La Repubblica című olasz lap.

A tömegsírokat feltáró régészek arra számítanak, hogy a velencei lagúna déli részében fekvő Santa Maria di Nazareth szigetén talált csontvázak vizsgálata fontos felvilágosítással szolgál majd arról, hogy milyen lehetett az élet Velencében a XV. században.

A régészek 120 tömegsírt tártak fel és azokban összesen 1391 emberi csontvázra bukkantak. Ezen kívül a területen ráleltek 120 egyszemélyes sírra és 238 gyermekcsontvázra is. Az ásatások során különböző tárgyak - edénynek, fésűk és vázák - is előkerültek.

A régészek szerint nemzetközi jelentőségű leletről van szó. A kórházat a tervek szerint 2010-ig helyreállítják és múzeummá alakítják át. Az épület az 1423. évi pestisjárvány kitörése után egy apátság maradványain létesült és egészen az 1630-ban pusztított utolsó nagy pestisjárványig kezeltek ott betegeket. Azután egy katonai egység főhadiszállása lett a sziget, később pedig állatmenhely létesült rajta. A múlt század hatvanas évei óta lakatlan a Santa Maria di Nazareth sziget.

hirado

2007.06.14. 10:34

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek