HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Megszólalt az APEH: hibás a Kóka-számla

t: 208

Megszólalt az APEH: hibás a Kóka-számla

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrző Hivatal (APEH) szerint egy étteremben kiállított nyugtán vagy számlán "annak a dátumnak kell kötelezően szerepelnie, amikor kiállították, azaz amikor a fizetés megtörtént" - írja az Index.hu.

Az APEH hangsúlyozta, hogy állásfoglalása nem konkrét esetre vonatkozik, azt általánosságban fogalmazta meg.

Az állásfoglalás alapján tehát jogszerűtlen adatok szerepelnek azon a számlán, amit Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, az SZDSZ elnöke szombaton bemutatott a sajtónak -jelent meg az Index.hu internetes portálon.

Kóka szombaton a számláról elmondta, hogy az elnökké választása utáni bulin készült a Columbus hajón. Kóka Jánost az SZDSZ küldöttgyűlése március 31-én szombaton választotta elnökké, a számlán szereplő dátum azonban március 31. 0 óra 10 perc, azaz péntek éjszaka. Szerinte azonban a számla bizonyítja, hogy március végén szabályosan fizette az elnökké választása után tartott rendezvényt.

A tegnapi Nap-keltében Kóka elárulta a számlaüggyel kapcsolatos trükköt!

A liberális politikus azt mondta: nem előre fizetett, hanem utólag fizetett áfával, szabályosan, nyugtával. "Az a trükk, hogy a pénztárgépek, amikor megnyitnak egy fogyasztást este kilenckor és hajnali fél egykor fizetnek, akkor az előző napi dátumot és a következő napi órabélyegzőt rakják rá" - mondta a köztévé reggeli műsorában a gazdasági miniszter.

Kóka János többször elmondta, hogy mivel magánrendezvényről volt szó, amit saját zsebéből fizetett, nem kért áfás számlát, ebben az esetben azonban a számla helyett a nyugta szónak kellett volna szerepelni a fejlécen, mondta az Indexnek egy adószakértő.


A fizetés idejének a dátuma a lényeg!

"A vonatkozó jogszabályok szerint - mindegy, hogy áfás számláról, vagy nyugtáról van szó - annak a dátumnak és időpontnak kell szerepelnie, ami a fizetés időpontját jelzi. A mai szoftverek, amelyeket a számlák illetve nyugták kiállításához használnak a pénztárgépekben, alkalmasak lehetnek arra, hogy akár a fogyasztás megkezdésének időpontját is rögzítsék" - olvasható az APEH Indexnek eljuttatott állásfoglalásában.

Az SZDSZ sajtófőnöke azt mondta: amit a számláról tudni lehet, azt Kóka János már elmondta, a számlát a sajtónak bemutatta, így az APEH állásfoglalásához nincs mit hozzáfűzniük.

A Columbus hajó üzletvezetője, Vízi Attila is azt állítja: a számlákon mindig az asztalnyitás dátuma szerepel, azonban a számítógépben az óra ketyeg tovább, így lehetséges az, hogy a dátum és az óra nem ugyanarra a napra vonatkozik, fogalmazott.

hirado

2007.06.12. 11:39

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

A HÍR KÉPGALÉRIÁJA

Legfrissebb hirek