HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Milliós fizetések: jól keresnek a reformtanácsadók

t: 167

Milliós fizetések: jól keresnek a reformtanácsadók

Havi 5,6 millió forintot fizettek annak a 22 tanácsadónak, aki a tavalyi kormányalakítás óta az egészségügyi reform előkészítésében segített a kabinetnek - ez idáig összesen 34 millió forint. Jelenleg hét tanácsadó vesz részt a reformmal kapcsolatos munkában, ők havi 3,9 milliós juttatást kapnak - tudta meg a Bors.

A tárca sajtóosztályán azt mondták: a minisztérium a nemzetközi példákat tanulmányozza, ezért vizsgálják a holland, a német, az osztrák, vagy a szlovák rendszert.

A volt holland egészségügyi miniszter egy hónapig látta el tanácsaival a szakminisztériumot és az Államreform-bizottságot. Neki 30 ezer eurót, azaz 7,5 millió forintot fizettek. Hans Hoogervorst egyébként azt javasolta, hogy ne vegyük át a több-biztosítós modellt.

hirado

2007.06.07. 09:13

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek