
Fecskendőgyártó üzemet telepítenének a Pest megyei Veresegyháztól alig 200 méterre. A lakók szerint a gyár súlyosan károsítaná a környezetet, de a legnagyobb baj szerintük, hogy a cég később ide költözteti a fertőtlenítő üzemét is, amely súlyosan mérgező, már igen kis menniységben is rákkeltő gázokat használ a munkához.
A cég napi 240 köbméter öblítővizet és napi 80 köbméter kommunális szennyvizet engedne csapadékvízrendszerbe, de nem tudni, hogyan akarja ezt ártalmatlanítani, hisz a veresegyházi szennyvíztisztító évek óta kapacitása felett működik. Az üzem napi 600 köbméter földgázt használna fel; ezzel annyi szén-dioxid szabadul majd fel, mintha egy 300 házas lakópark épülne a közelben, amelynek minden lakásában éjjel-nappal fűtenek.
A Becton Dickinson fecskendőgyártó cég veszélyt jelent a környezetünkre - mondta a Magyar Hírlapnak nyilatkozó lakos. A városban élők attól is tartanak, hogy a vállalat Franciaországból ide telepíti a fertőtlenítő üzemét.
Az önkormányzat szerint a 200 méteres távolság megnyugtató, és attól sem kell félni, hogy a rákkeltő gázokat felhasználó üzem is ide költözik: ezt csak akkor tehetné meg, ha újra lefolytatnák az egész engedélyeztetési eljárást - mondja a polgármester. A városnak bevallottan szüksége van a 200 millió forintra becsült iparűzési adóra - írja a lap.
hirado
2007.06.07. 09:09