HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Meggyalázták Kádár János sírját

t: 507

Meggyalázták Kádár János sírját

Megrongálták Kádár János és felesége sírját a Fiumei úti sírkertben - tudta meg a Független Hírügynökség.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese elmondta, hogy a sírt megbontották és több méter mélyre le is ástak, ezt a temető őrei vették észre. Az ügyben egyelőre rongálás miatt indult eljárás.

Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt látta, hogy a temetőben a munkásmozgalom panteonjára fekete festékkel gyalázkodó feliratot írtak: "Gyilkos és áruló szent földben nem nyughat".

Ez az idézet a Kárpátia együttes "Neveket akarok hallani" című dalából származik. A 2003-ban alakult magyar zenekar a Wikipedia nevű internetes lexikon szócikke szerint "magyar nemzeti-rock stílusú", "erős nemzeti identitású és revizionista" zenét játszik.

A BRFK vizsgálja, hogy van-e köze a feliratnak a sírrongáláshoz.

Kádár János 1956 novemberétől több mint harminc éven át volt Magyarország első számú pártállami vezetője.

Az MSZMP volt főtitkára 1989. július 6-án halt meg, azon a napon, amikor a Legfelsőbb Bíróság hatálytalanította a Nagy Imre és társai perében hozott ítéleteket.

hirado

2007.05.02. 15:43

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek