HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Szekeres: senki nem akarja lemondatni Járait

t: 159

Szekeres: senki nem akarja lemondatni Járait

Normális együttműködés van a jegybank és a kormány között - mondta a Nap-keltében Szekeres Imre, aki határozottan cáfolta, hogy bármiféle szándék is lenne a sorra politikai nyilatkozatokat tevő Járai Zsigmond lemondatására. A politikus hangsúlyozta: a jegybankelnök kitölti 2007 közepéig tartó mandátumát.

A kiigazításra vonatkozó kérdésre válaszolva Szekeres türelmet kért, június 30-ig ugyanis nem tartja indokoltnak részletekről, így az áfaemelésről sem beszélni. de azt mondta, a gyógyszerek állami támogatásának csökkentéséről biztosan nincs szó. A politikus egyébként nem látja olyan sötéten a jövőt, mint az 500 milliárdos megtakarítást sürgető Kopint-Datorg, szerinte egyelőre semmiféle megszorítás nem indokolt Magyarországon.

Az MTA Világgazdasági Kutató Intézetének főigazgatója a Népszavának azt mondta, a magyar gazdaság fejlettsége és a rendelkezésre álló szakértői gárda miatt semmiképp nem indokolt az IMF küldöttségét segítségül hívni. Inotai András a jegybankelnök hétfői szavaira reagált. Járai Zsigmond a monetáris tanács hétfői ülését követő szokásos sajtótájékoztatóján magánvéleményként azt mondta, meg kellene hívni a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttségét, hogy tanulmányt és cselekvési tervet készítsen a magyar gazdaság rendbetételére.

hirado

2006.04.26. 12:09

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek