
A Fidesz minden olyan javaslatot támogat a jövőben, ami benne van a programjában - mondta Orbán Viktor az egyik kereskedelmi televízió reggeli műsorában. A pártelnök egyetértett azzal az értékeléssel, hogy a gazdasági élet a választási eredmények láttán megnyugodott. .
"Kiszámítható partnerek vagyunk" - válaszolta arra a kérdésre, hogy hajlandó-e majd Gyurcsány Ferenc kormányfővel egyeztetni, és utalt arra, hogy a Fidesz programja a munkát, az otthont, a családot helyezi előtérbe, és ami ennek megfelel, azt megszavazzák, de, ami nem jó, azt nem.
"Enyém minden felelősség, nekem is kell viselni" - válaszolta arra a kérdésre, nem találja-e utólag elhibázottnak, hogy a kampányban sötét képet festettek az ország helyzetéről. "Mi nem taktikai okokból festettük ezeket a képeket", hanem "mi ezt gondoljuk az országról", "amit a kampányban az ország helyzetéről, a kilátásainkról mondtunk, (...) a hazánkról, a gazdaságról (...), azt mind fenntartjuk" - fogalmazott.
A kampányukról szólva úgy vélte, nem a stílus a lényeg, hanem, hogy mindenki elmondhassa véleményét, még ha valakinek a hanghordozása, stílusa nem is tetszik. "Semjén Zsoltot is tiszteletben kell tartani (...), egyetértek sok mindennel, amit Semjén Zsolt mond" - mondta a KDNP elnökének kijelentéseit értékelve. Kiemelte, hogy a Fideszre 2 millió 250 ezer ember szavazott. "Az a dolgom, hogy megvédjem őket, ha a kritikák túl mennek a méltányosság határán" - hangsúlyozta Orbán Viktor.
hirado
2006.04.24. 09:58