
A 80 milliárd forintos adóssággal küszködő MÁV Zrt. a tavalyi teljesítmény elismeréseként az éves alapbér 80 százalékát kitevő prémiumot ítélt meg valamennyi leányvállalata vezetőjének - derül ki a Magyar Nemzet birtokába jutott dokumentumokból. A milliós nagyságrendű prémiumok kifizetését a választások utánra időzítették.
A papírok szerint a kiszervezett társaságok vezetői közül azoknak, akik veszteséget termeltek, jutalom címén ítélték meg az összegeket. A prémium az éves alapbér 80 százalékát jelenti, ami a több százezertől több millió forintig terjedő havi fizetések alapján minden esetben eléri a milliós nagyságrendet - írja a polgári napilap.
Havi 2,5 millió forintos alapbérével Kozák Tamás, a MÁV Cargo Árufuvarozási Zrt. elnöke az éllovas, de egymilliós bért kap Márkus Imre, a MÁV Északi Járműjavító Kft. ügyvezetője, a vasutas-szakszervezet volt elnöke - jelenleg az MSZP országgyűlési képviselőjelöltje - és Hercegh Tamás, a MÁV Informatika Kft. vezetője is. Mindkettőjüknek 9,6 millió forintos prémiumot ítéltek oda, igaz, cégeik jelentős nyereséget hoztak.
hirado
2006.04.07. 09:38