
Az MDF a péntekre tervezett kampányzáró rendezvényét lemondja, és az erre szánt pénzzel az árvíz sújtotta térségekben élőkön kíván segíteni - közölte a párt elnöke.
Dávid Ibolya közleményében tudatta, hogy "a látványos eseményre szánt összeget a Fórum átadja a Máltai Szeretetszolgálatnak, amely eddig is segített a katasztrófa sújtotta honfitársainkon".
Gyurcsány Ferenc kormányfő árvízvédelmi veszélyhelyzetet hirdetett ki hétfőn a Duna folyón a Komárom-Esztergom-Budapest-Tass szakaszra, illetve az Ipoly folyón Ipolytölgyes és a torkolat közötti szakaszra.
Az elmúlt 24 órában az árvízvédelmi készültség teljes hossza már meghaladta a háromezer kilométert, ebből 842 kilométeren már harmadfokú készültség van.
Az önkormányzati és állami védműveken mintegy 10 ezer ember vesz részt a védekezésben, a kitelepítések során eddig összesen 52 településről 458 embernek kellett elhagyni lakóhelyét.
A Duna Budapestnél a kora délutáni órákban elérte a 848 centiméteres rekordmagasságot, a Batthyány téri és a Margit hídi HÉV-megállót le kellett zárni a szivárgó víz miatt, a Margitsziget védelmén több napja dolgoznak. Kritikus a helyzet a Dunakanyarban, ahol a 11-es és a 12-es főút több szakaszát is lezárták a forgalom elől.
hirado
2006.04.03. 20:15