HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Komárom és Pest megyében a legaggasztóbb az árvízi helyzet

t: 101

Komárom és Pest megyében a legaggasztóbb az árvízi helyzet

Vasárnapra 341-ről 374-re nőtt az ár- és belvíz miatt kitelepítettek száma, az árvíz miatt a legnehezebb a helyzet a Komárom-Esztergom megyei Tát és a pest megyei Szentendre térségében - mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

A 33 embert a főváros XIII. kerületéből, a Népszigetről kellett kitelepíteni, mert a szigetet szombaton délelőtt 10 órakor lezárták, és vasárnapra a szigetet teljesen elöntötte az áradó Duna - számolt be Dobson Tibor.

A jelenleg kitelepített 374 embert összesen 45 település 77 lakóingatlanából kellett kiköltöztetni az ár- vagy a belvíz miatt. Az országban az ár- vagy belvíz által veszélyeztetett lakóépületek száma mintegy 2700 - ennek 90 százalékát az árvíz fenyegeti. A védekezésben szervezetten 5.500-en vesznek részt a vízügy, az önkormányzatok, a tűzoltóság, a polgári védelem és a honvédség állományából, és 1.300 erő- és munkagéppel, szivattyúval, honvédségi helikopterrel és kétéltű járművel védekeznek.

Az árvíz miatt a Komárom-Esztergom megyei Tát és a Pest megyei Szentendre térségében a legjelentősebb a műszaki, lakosságvédelmi munka. Emellett Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében Gergelyugornyánál végzi a Tisza gátjának megerősítését a vízügy, de máshol kitelepítésre, különleges lakosságvédelmi intézkedésre nem került sor.

A fővárosban a Római part és a Margitsziget veszélyeztetett, ez utóbbi szombaton este 19 órától le van zárva a látogatók előtt, csak az árvízi védekezésben segítőket engedik be. Szombaton 600-an dolgoztak a szigeten - köztük sok önkéntes -, vasárnap reggel pedig 100 katona is érkezett, hogy segítsen.

hirado

2006.04.02. 11:12

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek