> Az SZDSZ nélkül Orbán Viktor győz - felfüggesztették a pedofíliával gyanúsított volt képviselőt

Kuncze Gábor szerint ha az SZDSZ nem jut be a parlamentbe, kormányváltás lesz. A liberális párt elnöke a Nap-keltében arról is beszámolt, hogy felfüggesztette annak a volt siófoki képviselőjelöltnek a párttagságát, aki ellen tiltott pornográf felvétellel való visszaélés gyanúja miatt indult eljárás.
A Szabad Demokraták Szövetségének bent kell lenni a parlamentben, hogy egy új kormányprogrammal ez a koalíció folytathassa a munkáját. "Ha az SZDSZ nincs ott, akkor kormányváltás lesz, Orbán Viktor lesz a miniszterelnök" - fogalmazott Kuncze Gábor. Mint mondta, a választásokig még másfél hónap van hátra, és a kampány most indul be igazán. "Én abban bízom, hogy tudjuk bővíteni a szavazótáborunkat, és aktívvá tudjuk tenni a választóinkat, hogy nemcsak mondják, hogy az SZDSZ-t támogatják, hanem ráadásul el is mennek választani" - mondta.
Arra a kérdésre, hogy vajon az MSZP tábora az SZDSZ rovására bővül-e, elmondta: meglátása szerint hiába bővül, mert ha az SZDSZ nincs bent a parlamentben, akkor kormányváltás lesz, vagyis az SZDSZ táborát kell bővíteni ahhoz, hogy adott esetben egy, a koalíció hívének mondott szavazó elérje a célját, vagyis egy új kormányprogrammal tovább működhessen a koalíció. Aminek most az esélye megvan egyébként - fűzte hozzá.
Felidézte, hogy a 2004-es EP-választás előtt másfél hónappal hasonlóan állt az SZDSZ, mint most, akkor is azt írták, hogy a liberálisok egyetlen képviselőt sem tudnak majd küldeni az Európai Parlamentbe, és ehhez képest közel nyolc százalékot értek el, és két mandátumot szereztek.
A volt képviselő felfüggesztve
Kuncze Gábor arról is szólt, hogy felfüggesztette annak a volt siófoki képviselőjelöltnek a párttagságát, akit pedofíliával gyanúsítanak. Ha a vád bizonyítást nyer, a férfit kizárják a pártból. "A pedofiliát én például az egyik legaljasabb, legundorítóbb bűncselekménynek tartom" - jelentette ki.
Kuncze Gábor megjegyezte: azt is elég aljasnak tarja, ahogy a Magyar Nemzet című napilap ezt megpróbálja összehozni a párt kampányával. A két dolognak semmi köze nincs egymáshoz - tette hozzá.
A párt elnöke elmondta azt is, hogy a volt siófoki képviselőjelölt 10-12 nappal ezelőtt személyes és családi okokra hivatkozva lépett vissza a jelöltségtől. Ebben a választókerületben a liberális párt Csepeli György informatikai államtitkárt indítja. A pártelnök közölte: ezzel az eset SZDSZ-t érintő részét lezárták.
hirado
2006.02.22. 10:17