HIRDETÉS
HIRDETÉS

HÍREK > BELFÖLD > Megfogták a fiatal orvosokat?

t: 136

Megfogták a fiatal orvosokat?

Népszerű a rezidens ösztöndíj, egyre nagyobb eséllyel tarthatók itthon a fiatal orvosok - mondta az egészségügyi államtitkár a Krónikának.

Eddig 227-en jelentkeztek a rezidens ösztöndíjra - tájékoztatta a Krónikát az egészségügyi államtitkár. Szócska Miklós óriási eredménynek nevezte, hogy már minden második helyre pályázott frissen végzett orvos. Ez egy áttörésszagú helyzet, hogy három hét alatt körülbelül a felét már betöltöttük a helyeknek- fogalmazott a szalpolitikus. Öten már azt is elvállalták, hogy hosszú ideje betöltetlen gyermek-háziorvosi praxisban dolgoznak majd, ők egyébként dupla pénzt, havi 200 ezer forintos plusz összeget kapnak ezért.

A rezidensszövetség elnöke szerint nagyon népszerű a fiatal orvosok körében ez a kereset-kiegészítési lehetőség. A pályázati idő felénél örömteli, hogy már a helyek fele betelni látszik, hiszen a kollégák többsége az utolsó napokban szokta leadni a jelentkezését – hívta fel a figyelmet Papp Magor.

Az elnök úgy látja, a kezdő orvosok itthon tartását jelentősen befolyásolhatja az ösztöndíj, ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy áttörést akkor lehet elérni, ha folytatódik a szakorvosi béremelés is. Papp Magor bízik abban, hogy a kormányzat is érzi, most lehet olyan érdemi intézkedéseket hozni, amivel meg lehet fordítani az eddigi negatív folyamatokat.

Az egészségügyi államtitkár szerint 2013-ban is előteremtik a bérrendezéshez szükséges pénzt. Az alkohol- és a dohánytermékek jövedéki adójának emelése az a forrásteremtési megoldás, amiből ezt jövőre biztosítani fogjuk – mondta Szócska Miklós. Még dolgoznak a részleteken, és hamarosan megkezdik a tárgyalásokat a szakmai szervezetekkel.

hirado

2012.12.02. 17:09

| Többi

vissza a rovathoz | vissza címoldalra

Legfrissebb hirek