
Korábban egy horvát lap azt írta, a vezeték Magyarország helyett Horvátországon át szállíthatná a földgázt Szlovéniába és Olaszországba.
Nem valószínű, hogy a korábbi tervekkel szemben kikerüli Magyarországot a Déli Áramlat gázvezeték, a kormány nem lát fennakadást a tárgyalásokban - írta a Napi Gazdaság pénteken.
A lappal a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közölte: a Déli Áramlat gázvezeték magyarországi előkészítése a tervezettnek megfelelő ütemben halad annak érdekében, hogy a végső beruházási döntés az idei év vége előtt megszülethessen.
Korábban a Jutarnji List című horvát lap azt írta, hogy a vezeték Magyarország helyett Horvátországon át szállíthatná a földgázt Szlovéniába és Olaszországba.
A gázvezeték pontos nyomvonalát egyelőre nem rögzítették, a fő beruházó Gazprom több útvonaltervet is vizsgál - fogalmazott a Napi Gazdaság megkeresésére a tárca, megjegyezve, hogy a már meglévő gázszállítási és -tárolási rendszer, a folyamatban lévő és tervezett beruházások előnyt jelenthetnek Magyarország számára az útvonal kiválasztásakor. Az orosz és magyar fél folyamatosan egyeztet - tették hozzá.
A lapnak Hegedűs Miklós, a GKI Energiakutató Kft. ügyvezető igazgatója azt mondta, "inkább blöffről lehet szó, egyfajta játszma zajlik", ugyanis a Déli Áramlatot mindenképpen Bécsig akarják majd elvezetni, így Magyarországot sem célszerű kihagyni az útvonalból.
hirado
2012.08.24. 06:54